חיפוש

מולטיפוקל

לראות לכל המרחקים בעדשה אחת

מה זה מולטיפוקל?

עברתם את גיל 40?

זה בדיוק הזמן שבו מתחילים לראות מטושטש מקרוב.

כשרוצים לשלוח הודעה בווטסאפ, לקרוא כתבה או לפענח את האותיות הקטנות – זה כבר נעשה קשה. במצב כזה, אתם זקוקים למשקפי קריאה למרחקים קרובים. אם אתם זקוקים גם למשקפיים למרחק (למשל לצפייה בטלוויזיה או לנהיגה), אתם נדרשים למעשה לשני זוגות משקפיים.

אז מה זה מולטיפוקל?

עדשות מולטיפוקל מאפשרות לראות גם לרחוק וגם לקרוב באותו זוג משקפיים.
למידע נוסף

בקרו אותנו בחנות בפתח תקווה, התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מבנה עדשות מולטיפוקל

מבנה עדשות מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל, שנקראות גם עדשות רב-מוקדיות, הן עדשות בעלות מבנה פרוגרסיבי. מה זה מולטיפוקל בדיוק? בחלקן העליון נמצא שטח רחב שמיועד לראייה למרחק, ובחלקן התחתון נמצא שטח צר יותר שמיועד לקריאה מקרוב.

החידוש שמביאות עמן עדשות מולטיפוקל הוא המעבר ההדרגתי בין שני החלקים, שגורם לראייה חלקה ונעימה.

לא ניתן להבחין בחלוקה הזו כלפי חוץ, והעדשות נראות רגילות לעומת עדשות בי-פוקל, שבהן יש כמו חלון לקריאה. מבנה העדשות המולטיפוקליות מותאם לתנועות הטבעיות של העיניים והראש, על מנת לאפשר ראייה מיטבית. ישנן עדשות לבנות (שקופות) וגם עדשות מולטיפוקל שמש.

בעדשות מולטיפוקל אינדיבידואלית, מבנה העדשות הוא ייחודי. כלומר, תכנון העדשות יבוצע בהתאמה אישית על פי המרשם הנדרש, סגנון החיים ותחומי העיסוק של מרכיב המשקפיים, כך שכל נקודה על פני העדשה תתאים באופן מדויק לצרכיו.

להסבר מעמיק יותר בנושא מבנה עדשות רב מוקדיות – לחצו כאן >>

היתרונות של משקפי מולטיפוקל

עם זוג משקפיים אחד תראו מצוין כל הזמן

כמה עולים משקפי מולטיפוקל?

בעבר עדשות מולטיפוקל הגיעו עם תווית מחיר מנופחת. עם זאת, כניסתם של מתחרים איכותיים ברחבי העולם ופתיחתם של מפעלים מקומיים ומתקדמים, הובילה לירידת מחירים שמתבטאת גם אצל הצרכן.

עדשות איכותיות של היצרנים הוותיקים נחשבות לטובות ביותר, בזכות המחקר המתמיד והטכנולוגיות המתקדמות, והמחיר בהתאם. כל אחת מהחברות מתגאה בהישגים ייחודיים שמשפרים את איכות הראייה.

למשל, שיפור המבנה האופטי של העדשה באופן שמצמצם את אזורי העיוותים האופטיים בעדשה ומרחיב את שדה הראייה, או פיתוח ציפויים מתקדמים שמפחיתים החזרי אור ומגינים על העדשות.

במחיר נוח יותר ניתן למצוא עדשות רב מוקדיות המיוצרות בישראל. גם עדשות אלה איכותיות, והיתרון שלהן הוא בזמינות. הסיבה שרובן בעלות מחיר נמוך יותר היא שמדובר בדגמים בסיסיים יותר לרוב, שחלקם בעלי איכות אופטית נמוכה יותר או בעלי ציפויים פחות מתקדמים.

מחיר משקפי מולטיפוקל נקבע בהתאם לפרמטרים רבים ובהם דגם העדשות, הקוטר, המרשם הנדרש ופרמטרים נוספים. לחצו כאן למדריך בנושא הגורמים המשפיעים על מחיר עדשות מולטיפוקל.

אולי יעניינו אותך גם: עדשות מגע מולטיפוקליות.

אישה מרכיבה משקפי מולטיפוקל
אזור ראייה צר
בעדשות מולטיפוקל מהדור הישן
אזור ראייה רחב
בעדשות מולטיפוקל אינדבידואליות
שקופית קודמת
שקופית הבאה

משקפי מולטיפוקל עם אחריות להסתגלות

מולטיפוקל דורש הסתגלות. תנועות עיניים שהיו בעבר חסרות חשיבות משנות כעת את הראייה באופן מהותי. במשקפי מולטיפוקל, הסטת המבט במילימטרים בודדים יכולה להוביל לצפייה במוקד שונה ולמעבר בין אזור הראייה למרחק לאזור ראייה לקרוב.

בשל כך, נדרשת תקופת התרגלות שבה המוח והעיניים לומדים איך להשתמש נכון בעדשות המולטיפוקל.

לא תמיד קל להסתגל לעדשות מולטיפוקל. בשל כך אנו, באופטיקה דורון, מציעים תקופת אחריות לאי-הסתגלות בת 30-90 ימים, בהתאם לסוג העדשות. אם עד סוף התקופה עדיין קיים קושי להסתגל לעדשות, ניתן להחזיר אותן ולנסות עדשות של יצרן אחר. היצרנים השונים מייצרים את העדשות לפי טכנולוגיות שונות, וההבדלים בתכנון העדשות יכול לשנות את חוויית הראייה כולה.

כשההתאמה נעשית על ידי אופטומטריסט מקצועי ומיומן, ההתאמה מדויקת יותר וההסתגלות קלה יותר.

קראו עוד על תהליך ההסתגלות בלחיצה כאן >>

הדמיית עדשות מולטיפוקל

סוגי המולטיפוקל שלנו

באופטיקה דורון ישנו מגוון של עדשות מולטיפוקל מהיצרנים השונים.
אנו מכירים את התכונות הייחודיות של כל דגם ויודעים לבחור את העדשות המתאימות לעיניים שלך.
כך אנחנו מוודאים שמשקפי המולטיפוקל יתאימו לך באופן מושלם.

התאמה מושלמת

כדי לוודא שהמשקפיים יתאימו לכם, כדאי לשתף את האופטומטריסט בשגרת היומיום ובצרכי הראייה שלכם במהלך היום. אורח החיים הוא חלק מהותי בתכנון העדשות; ישנם אף יצרנים שמתכננים את העדשות לפי כמות הזמן שאתם שוהים בתוך מבנה או בחוץ במהלך היום.

מומלץ גם למדוד מראש את המרחקים שאליהם אתם מסתכלים לרוב. למשל, מרחק צג המחשב במשרד מהעיניים, המרחק שבו אתם מחזיקים מסמכים כשאתם קוראים אותם וכד'. האופטומטריסט ימדוד פרמטרים נוספים, כמו גובה האישונים, המרחק בין האישונים והזווית הפנטוסקופית.

שילוב כלל הנתונים יחד עם המרשם הנדרש יוביל לעדשות המתאימות ביותר. עדשות אינדבידואליות שמותאמות באופן מקצועי ומדויק יהיו בעלות שטח ראייה פוטנציאלי רחב במיוחד, עם מינימום עיוותים אופטיים.

לא פחות חשוב לבחור מסגרת משקפיים שתתאים לעדשות מולטיפוקל. המסגרת צריכה להיות גדולה מספיק כדי להכיל את שטח העדשות ולנצל אותן באופן מיטבי.

שימו לב שעדשות רב מוקדיות אינן מתאימות לעבודה מול מחשב, ועדיף במקרה כזה לבחון עדשות משרדיות.

שאלות נפוצות בנושא עדשות מולטיפוקל

משקפי מולטיפוקל מיועדים למי שמעוניינים לראות לכל המרחקים בזוג משקפיים אחד. המשקפיים מבטלים את הצורך בשני זוגות משקפיים נפרדים, אחד לקריאה ואחד למרחק. במקום זאת, מרכיבים זוג משקפיים אחד שבאמצעותו רואים בנוחות למרחק וגם לטווח הקריאה.

על כן, המשקפיים מתאימים למי שזקוקים למשקפי קריאה, ונמאס להם להרכיב ולהסיר אותם כל הזמן. במילים אחרות, כבר לא צריך להרכיב משקפי קריאה בכל פעם שמקבלים הודעה בווטסאפ – אפשר פשוט להרכיב משקפי מולטיפוקל.

למי שעובדים במשך שעות רבות מול מחשב, כדאי לבחון רכישה נפרדת של משקפיים משרדיים לעבודה מול מחשב. במשקפיים אלה יש אזור רחב המיועד למרחק של צג המחשב מהעיניים. כך מתקבלת ראייה חדה ונוחה מול המחשב ולקריאה של מסמכים או הודעות בטלפון.

בדיוק כמו בכל תחום, ישנם מוצרים זולים ונחותים, ולעומתם מוצרים יקרים ואיכותיים.

ואכן, עדשות מולטיפוקל אינן מוצר זול. הסיבה לכך היא שמדובר במוצר שעלות הייצור שלו גבוהה, משום שהוא מיוצר באופן אישי לכל לקוח.

בעדשות מולטיפוקל ההבדל וקשת המחירים הרחבה טמונים באיכות העדשות. זה מתבטא בתכנון העדשות והטכנולוגיות שהוטמעו בהן, וכמו בכל עדשות הראייה, כמובן גם בחומרי הגלם ואיכות הציפויים.

נושא ההסתגלות לעדשות טמון במבנה שלהן.

בעדשות משקפיים רגילות, אם נביט דרך נקודות שונות בעדשה, נקבל את אותו "מספר" אופטי. בעדשות מולטיפוקל, לעומת זאת, יש מבנה שונה.

העדשות הרב-מוקדיות בנויות כך שבמבט ישיר קדימה, נראה בצורה נוחה למרחק, וככל שנוריד את המבט (רק עם העיניים, ולא עם כל הראש), נראה דברים קרובים יותר באופן חד יותר.

משום שהראייה לא זהה בכל נקודה בעדשה, לוקח זמן עד שבאופן טבעי כבר מביטים דרך הנקודה הנכונה בשביל הראייה החדה ביותר. זה בדיוק תהליך ההסתגלות.

כל שינוי בראייה דורש הסתגלות מסוימת.

גם כשמחליפים מספר במשקפיים, לוקח כמה ימים עד שמתרגלים לשינוי. חלקנו יותר רגישים לזה.

תהליך דומה קורה עם משקפי מולטיפוקל. לצד ההתרגלות למספר החדש, שככל הנראה השתנה מאז המשקפיים האחרונים, מתווספת גם ההתרגלות למבנה האופטי של העדשה הרב-מוקדית.

מניסיוננו, אין דבר כזה שאדם לא יכול להתרגל למולטיפוקל, בטח עם העדשות המתקדמות והנוחות שקיימות כיום. רוב קשיי ההסתגלות נובעים מהתאמה לא מדויקת.

כשההתאמה נעשית על ידי אופטומטריסט מקצועי ומיומן, ההתאמה מדויקת יותר וההסתגלות קלה יותר.

העדשות מיוצרות במקומות שונים בעולם. החברות המובילות נמצאות בגרמניה ויפן (כמו רודנשטוק, צייס והויה). יחד עם זאת, יש גם מפעלים ברמה גבוהה בישראל. עדשות SKY, למשל, מיוצרות בישראל במפעלים מתקדמים על פי מערכות תכנון שפותחו בחו"ל.

אופטיקה דורון
אחד העם 63, פתח תקווה

לפרטים נוספים

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטים ונחזור אליכם