מולטיפוקל

לראות לכל המרחקים בעדשה אחת

מה זה מולטיפוקל?

עברתם את גיל 40?

זה בדיוק הזמן שבו מתחילים לראות מטושטש מקרוב.

כשרוצים לשלוח הודעה בווטסאפ, לקרוא כתבה או לפענח את האותיות הקטנות – זה כבר נעשה קשה. במצב כזה, אתם זקוקים למשקפי קריאה למרחקים קרובים. אם אתם זקוקים גם למשקפיים למרחק (למשל לצפייה בטלוויזיה או לנהיגה), אתם נדרשים למעשה לשני זוגות משקפיים.

אז מה זה מולטיפוקל?

עדשות מולטיפוקל מאפשרות לראות גם לרחוק וגם לקרוב באותו זוג משקפיים.

למידע נוסף

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטים ונחזור אליכם

מבנה עדשות מולטיפוקל

מבנה עדשות מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל, שנקראות גם עדשות רב-מוקדיות, הן עדשות בעלות מבנה פרוגרסיבי. מה זה מולטיפוקל בדיוק? בחלקן העליון נמצא שטח רחב שמיועד לראייה למרחק, ובחלקן התחתון נמצא שטח צר יותר שמיועד לקריאה מקרוב.

החידוש שמביאות עמן עדשות מולטיפוקל הוא המעבר ההדרגתי בין שני החלקים, שגורם לראייה חלקה ונעימה.

לא ניתן להבחין בחלוקה הזו כלפי חוץ, והעדשות נראות רגילות לעומת עדשות בי-פוקל, שבהן יש כמו חלון לקריאה. מבנה העדשות המולטיפוקליות מותאם לתנועות הטבעיות של העיניים והראש, על מנת לאפשר ראייה מיטבית. ישנן עדשות לבנות (שקופות) וגם עדשות מולטיפוקל שמש.

בעדשות מולטיפוקל אינדיבידואלית, מבנה העדשות הוא ייחודי. כלומר, תכנון העדשות יבוצע בהתאמה אישית על פי המרשם הנדרש, סגנון החיים ותחומי העיסוק של מרכיב המשקפיים, כך שכל נקודה על פני העדשה תתאים באופן מדויק לצרכיו.

להסבר מעמיק יותר בנושא מבנה עדשות רב מוקדיות – לחצו כאן >>

היתרונות של משקפי מולטיפוקל

עם זוג משקפיים אחד תראו מצוין כל הזמן

כמה עולים משקפי מולטיפוקל?

בעבר עדשות מולטיפוקל הגיעו עם תווית מחיר מנופחת. עם זאת, כניסתם של מתחרים איכותיים ברחבי העולם ופתיחתם של מפעלים מקומיים ומתקדמים, הובילה לירידת מחירים שמתבטאת גם אצל הצרכן.

עדשות איכותיות של היצרנים הוותיקים נחשבות לטובות ביותר, בזכות המחקר המתמיד והטכנולוגיות המתקדמות, והמחיר בהתאם. כל אחת מהחברות מתגאה בהישגים ייחודיים שמשפרים את איכות הראייה.

למשל, שיפור המבנה האופטי של העדשה באופן שמצמצם את אזורי העיוותים האופטיים בעדשה ומרחיב את שדה הראייה, או פיתוח ציפויים מתקדמים שמפחיתים החזרי אור ומגינים על העדשות.

במחיר נוח יותר ניתן למצוא עדשות רב מוקדיות המיוצרות בישראל. גם עדשות אלה איכותיות, והיתרון שלהן הוא בזמינות. הסיבה שרובן בעלות מחיר נמוך יותר היא שמדובר בדגמים בסיסיים יותר לרוב, שחלקם בעלי איכות אופטית נמוכה יותר או בעלי ציפויים פחות מתקדמים.

מחיר משקפי מולטיפוקל נקבע בהתאם לפרמטרים רבים ובהם דגם העדשות, הקוטר, המרשם הנדרש ופרמטרים נוספים. לחצו כאן למדריך בנושא הגורמים המשפיעים על מחיר עדשות מולטיפוקל.

אולי יעניינו אותך גם: עדשות מגע מולטיפוקליות.

אישה מרכיבה משקפי מולטיפוקל
אזור ראייה צר
בעדשות מולטיפוקל מהדור הישן
אזור ראייה רחב
בעדשות מולטיפוקל אינדבידואליות
הקודם
הבא

משקפי מולטיפוקל עם אחריות להסתגלות

מולטיפוקל דורש הסתגלות. תנועות עיניים שהיו בעבר חסרות חשיבות משנות כעת את הראייה באופן מהותי. במשקפי מולטיפוקל, הסטת המבט במילימטרים בודדים יכולה להוביל לצפייה במוקד שונה ולמעבר בין אזור הראייה למרחק לאזור ראייה לקרוב.

בשל כך, נדרשת תקופת התרגלות שבה המוח והעיניים לומדים איך להשתמש נכון בעדשות המולטיפוקל.

לא תמיד קל להסתגל לעדשות מולטיפוקל. בשל כך אנו, באופטיקה דורון, מציעים תקופת אחריות לאי-הסתגלות בת 30-90 ימים, בהתאם לסוג העדשות. אם עד סוף התקופה עדיין קיים קושי להסתגל לעדשות, ניתן להחזיר אותן ולנסות עדשות של יצרן אחר. היצרנים השונים מייצרים את העדשות לפי טכנולוגיות שונות, וההבדלים בתכנון העדשות יכול לשנות את חוויית הראייה כולה.

כשההתאמה נעשית על ידי אופטומטריסט מקצועי ומיומן, ההתאמה מדויקת יותר וההסתגלות קלה יותר.

קראו עוד על תהליך ההסתגלות בלחיצה כאן >>

הדמיית עדשות מולטיפוקל

לאחר בדיקת עיניים אצל הרופאה ובעקבות המלצות שונות, הגעתי לראשונה להיבדק באופטיקה דורון

כבר בכניסה למקום יש אווירה נעימה, ביתית ומזמינה. קיבלתי שירות מהיר ויחס אדיב מאוד מאישה נחמדה בשם איריס, אשר עזרה לי בסבלנות רבה למדוד לפחות איזה 20 זוגות של משקפיים וקיבלתי הסבר מעמיק לגבי העדשות שאני צריך להזמין. כמובן שבנוגע למחירים אין מה לדבר- המחירים הגיוניים וטובים מאוד. חווית קניה נהדרת.

הראייה שלי השתפרה פלאים

שנים שהייתי מטופל אצל אופטיקאי אחר שהחליט שאני כבר לא מסוגל לשים עדשות רכות וצריך לעבור ניתוח להשתלת עדשות מסובך. תודות לדורון ולדוקטור מומחה קרנית מבית חולים השרון שהפנה אותי אליו, הותאמו לי עדשות קשות נושמות שגם אני כבר לא צריך לעבור את הניתוח וגם הראייה שלי השתפרה פלאים.

כל פעם שאני נצרכת לשרותכם אני פוגשת צוות שמתנהג כמשפחה

הרבה מאד שנים כמעט מתחילת דרכם אני ובני משפחתי נוהגים לטפל בבעיית הראייה והזמנות משקפיים במכונכם. תמיד תמיד כל כך אדיבים קשובים ונותנים שרות מכל הלב. לא מתפלאה שהמכון מלא לקוחות שרוצה את המקצועיות שאתם מספקים.

ב 20 השנים האחרונות אני וסביבתי הקרובה לקוחות של אופטיקה דורון

לאורך כל השנים אני נתקל בשירות מקצועי, אדיבות ויחס אישי שלא נתקלים ביום יום מספק שירות. אני בהחלט ממליץ לכל מי ששוקל לקבל שירות ו/או לרכוש מוצר שקשור למשקפיים שלא יסונוור מאותם מבצעים שצצים כמו פטריות אלא יבדוק מה הוא שירות אמתי ולויאליות ללקוח.

מקצוען שניתן להפקיד את הראייה אצלו בביטחון מלא!!!

באופן אישי דורון המליץ לי על שני זוגות עקב אופי עבודתי. התלבטתי קשות לבסוף לקחתי את שני הזוגות (עם עדשות צייס) ומייד שהרכבתי אותם הרגשתי בהבדל עצום , וזה רק חצי מהשבח, כשהגעתי למשרד והרכבתי את הזוג למשרד ההבדל הוא עצום , אני עובד 12 שעות ביום והעיניים לא מתעייפות בדיוק כפי שדורון אמר שיקרה

יש על מי לסמוך

אבקש לציין לשבח את השרות המעולה שניתן לי באופטיקה דורון בפתח תקוה. יש על מי לסמוך גם לאחר מספר חודשים דורון והצוות גילו אחריות , נתנו מענה הולם ביותר וכן מקצועיות ויושרה. כל הכבוד!! יישר כוח!! ציון 5+

סוגי המולטיפוקל שלנו

באופטיקה דורון ישנו מגוון של עדשות מולטיפוקל מהיצרנים השונים.
אנו מכירים את התכונות הייחודיות של כל דגם ויודעים לבחור את העדשות המתאימות לעיניים שלך.
כך אנחנו מוודאים שמשקפי המולטיפוקל יתאימו לך באופן מושלם.

התאמה מושלמת

כדי לוודא שהמשקפיים יתאימו לכם, כדאי לשתף את האופטומטריסט בשגרת היומיום ובצרכי הראייה שלכם במהלך היום. אורח החיים הוא חלק מהותי בתכנון העדשות; ישנם אף יצרנים שמתכננים את העדשות לפי כמות הזמן שאתם שוהים בתוך מבנה או בחוץ במהלך היום.

מומלץ גם למדוד מראש את המרחקים שאליהם אתם מסתכלים לרוב. למשל, מרחק צג המחשב במשרד מהעיניים, המרחק שבו אתם מחזיקים מסמכים כשאתם קוראים אותם וכד'. האופטומטריסט ימדוד פרמטרים נוספים, כמו גובה האישונים, המרחק בין האישונים והזווית הפנטוסקופית.

שילוב כלל הנתונים יחד עם המרשם הנדרש יוביל לעדשות המתאימות ביותר. עדשות אינדבידואליות שמותאמות באופן מקצועי ומדויק יהיו בעלות שטח ראייה פוטנציאלי רחב במיוחד, עם מינימום עיוותים אופטיים.

לא פחות חשוב לבחור מסגרת משקפיים שתתאים לעדשות מולטיפוקל. המסגרת צריכה להיות גדולה מספיק כדי להכיל את שטח העדשות ולנצל אותן באופן מיטבי.

שימו לב שעדשות רב מוקדיות אינן מתאימות לעבודה מול מחשב, ועדיף במקרה כזה לבחון עדשות משרדיות.

שאלות נפוצות בנושא עדשות מולטיפוקל

משקפי מולטיפוקל מיועדים למי שמעוניינים לראות לכל המרחקים בזוג משקפיים אחד. המשקפיים מבטלים את הצורך בשני זוגות משקפיים נפרדים, אחד לקריאה ואחד למרחק. במקום זאת, מרכיבים זוג משקפיים אחד שבאמצעותו רואים בנוחות למרחק וגם לטווח הקריאה.

על כן, המשקפיים מתאימים למי שזקוקים למשקפי קריאה, ונמאס להם להרכיב ולהסיר אותם כל הזמן. במילים אחרות, כבר לא צריך להרכיב משקפי קריאה בכל פעם שמקבלים הודעה בווטסאפ – אפשר פשוט להרכיב משקפי מולטיפוקל.

למי שעובדים במשך שעות רבות מול מחשב, כדאי לבחון רכישה נפרדת של משקפיים משרדיים לעבודה מול מחשב. במשקפיים אלה יש אזור רחב המיועד למרחק של צג המחשב מהעיניים. כך מתקבלת ראייה חדה ונוחה מול המחשב ולקריאה של מסמכים או הודעות בטלפון.

בדיוק כמו בכל תחום, ישנם מוצרים זולים ונחותים, ולעומתם מוצרים יקרים ואיכותיים.

ואכן, עדשות מולטיפוקל אינן מוצר זול. הסיבה לכך היא שמדובר במוצר שעלות הייצור שלו גבוהה, משום שהוא מיוצר באופן אישי לכל לקוח.

בעדשות מולטיפוקל ההבדל וקשת המחירים הרחבה טמון באיכות העדשות. זה מתבטא בתכנון העדשות והטכנולוגיות שהוטמעו בהן, וכמו בכל עדשות הראייה, כמובן גם בחומרי הגלם ואיכות הציפויים.

ההבדל בין העדשות טמון בעיקרו בטכנולוגיה

נושא ההסתגלות לעדשות טמון במבנה שלהן.

בעדשות משקפיים רגילות, אם נביט דרך נקודות שונות בעדשה, נקבל את אותו "מספר" אופטי. בעדשות מולטיפוקל, לעומת זאת, יש מבנה שונה.

העדשות הרב-מוקדיות בנויות כך שבמבט ישיר קדימה, נראה בצורה נוחה למרחק, וככל שנוריד את המבט (רק עם העיניים, ולא עם כל הראש), נראה דברים קרובים יותר באופן חד יותר.

משום שהראייה לא זהה בכל נקודה בעדשה, לוקח זמן עד שבאופן טבעי כבר מביטים דרך הנקודה הנכונה בשביל הראייה החדה ביותר. זה בדיוק תהליך ההסתגלות.

כל שינוי בראייה דורש הסתגלות מסוימת.

גם כשמחליפים מספר במשקפיים, לוקח כמה ימים עד שמתרגלים לשינוי. חלקנו יותר רגישים לזה.

תהליך דומה קורה עם משקפי מולטיפוקל. לצד ההתרגלות למספר החדש, שככל הנראה השתנה מאז המשקפיים האחרונים, מתווספת גם ההתרגלות למבנה האופטי של העדשה הרב-מוקדית.

מניסיוננו, אין דבר כזה שאדם לא יכול להתרגל למולטיפוקל. ברוב המקרים, ההתאמה נעשתה באופן לא מדויק, ולכן גם היה קושי בהסתגלות.

כשההתאמה נעשית על ידי אופטומטריסט מקצועי ומיומן, ההתאמה מדויקת יותר וההסתגלות קלה יותר.

העדשות מיוצרות במקומות שונים בעולם. החברות המובילות נמצאות בגרמניה ויפן (כמו רודנשטוק, צייס והויה). יחד עם זאת, יש גם מפעלים ברמה גבוהה בישראל. עדשות SKY, למשל, מיוצרות בישראל במפעלים מתקדמים על פי מערכות תכנון שפותחו בחו"ל.

רואים מצוין,
מרגישים בבית

לפרטים נוספים

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטים ונחזור אליכם

רוצה להגיע אלינו?

נא לבחור את השירות המבוקש...
בדיקת ראייה

לאחר הבדיקה תוכלו להזמין משקפיים או עדשות מגע

הזמנת משקפיים ללא בדיקה

למי שיש מרשם למשקפיים מרופא עיניים / אורתופטיסט

שירותי מעבדה

תיקונים וכיוונונים