הרכבת עדשות מגע

איך מרכיבים עדשות מגע בלי לפגוע בעיניים?

רבים בוחרים להרכיב עדשות מגע, לרוב בשל התכונה הבולטת שלהן: הן בלתי נראות! אך לעומת משקפי ראיה, הליך הרכבת עדשות מגע מעט מורכב יותר. אז איך מרכיבים עדשות מגע?

מספר שלבים חשובים לפני שנתחיל:

 • לשטוף ידיים – כשמדובר בעדשות מגע, חשוב לשמור על סטריליות. לכן תמיד נשטוף ידיים במים וסבון לפני הרכבה של עדשות מגע או הסרתן מהעין, כדי למנוע חדירה של לכלוך וחיידקים אל העין.
 • מעל הכיור – מומלץ לבצע הרכבה של עדשות מגע מעל הכיור, כך שאם אלה ייפלו – ניתן יהיה למצוא אותן בקלות בכיור, לחטא אותן בתמיסה מתאימה ולהרכיבן.
 • בלי מים – אין לשטוף את מחסנית העדשות או את העדשות עצמן במי ברז.
 • בלי ציפורניים – יש להשתמש בכריות האצבע בלבד בכל הקשור למגע בעדשות המגע, זאת כדי למנוע שריטה של העין או קריעה של העדשה על ידי הציפורניים.
 • שומרים על סדר – תמיד נתחיל את התהליך באותה עין, כדי למנוע בלבול בין העדשות וכדי לוודא שהרכבנו את העדשה הנכונה לעין המתאימה, או שהסרנו את העדשה למקומה הנכון, במקרה של עדשות רב-פעמיות. אנו ממליצים להתחיל את התהליך בעין ימין ולהתמיד בכך.
 • בודקים לפני שמרכיבים – תמיד נסתכל על העדשות לפני שנרכיב אותן, כדי לוודא שהן שלמות ותקינות.

מוכנים? בואו נתחיל.

הרכבת עדשות מגע – איך עושים את זה?

 1. יש להניח את העדשה על קצה האצבע המורה או האמה.
 2. יש למשוך את העפעף התחתון כלפי מטה עם האמה/הקמיצה של אותה היד. יש למשוך את העפעף העליון כלפי מעלה עם היד השנייה.
 3. יש להביט הישר אל העדשה או אל המראה ולהניח את העדשה במרכז העין.
 4. לאחר הנחת העדשה, יש לשחרר את העפעף התחתון ואז את העליון ולמצמץ. העדשה אמורה להיות במרכז העין.

תוכלו להיעזר בסרטון הבא כדי ללמוד איך להרכיב עדשות מגע:

למידע נוסף:

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם

איך מסירים עדשות מגע?

 1. כאשר העין פקוחה, יש להביט למעלה. יש למשוך את העפעף העליון כלפי מעלה בעזרת יד אחת.
 2. יש למשוך את העפעף התחתון כלפי מטה עם האמה של היד השנייה. יש להחליק את העדשה כלפי מטה בעזרת האצבע המורה.
 3. יש לצבוט את העדשה בעדינות בעזרת האצבע והאגודל.
 4. יש להסיר את העדשה, לבצע את הוראות הטיפול בעדשה (שפשוף או שטיפה) ולשמור את העדשה בתמיסת עדשות. יש לזרוק את העדשות בתום תקופת השימוש המומלצת. אם מדובר בעדשות יומיות, יש לזרוק אותן לאחר ההסרה.

ממליצה מאוד על אופטיקה דורון !!!!

הגענו למקום (מרמת גן) לפי המלצות של לקוחות קודמים. נכנסנו לבצע בדיקת ראייה מקיפה מקצועית ויסודית ע"י דורון, שנתן לנו הסבר מקיף על הבדיקה ומה נדרש. למחרת הגענו לקחת המשקפיים שהיו מוכנים ולשביעות רצוננו המלאה.

הרכבת עדשות מגע זה לא דבר מסובך, אך התהליך דורש תרגול ואימון. תחילה זה עלול לקחת יותר זמן ולהיות מעט מתסכל. עם זאת, במהרה נלמד איך להרכיב עדשות מגע במהירות ובנוחות מיטבית, באופן כמעט טבעי.

נתקלתי בבעיה בהרכבת עדשות מגע – מה לעשות?

כל מרכיב עדשות מגע נתקל בבעיה בשלב מסוים. אלה יכולות להיות דלקות עיניים, תחושת יובש בעיניים או אפילו בלבול האם כבר הסרתי את העדשות או שלא. בכל מקרה של שאלה, תהייה או בלבול, מומלץ לפנות למומחה. שיחת טלפון לחנות האופטיקה, פנייה לרופא עיניים או אפילו פנייה למיון במקרה חירום. כמו כן, מומלץ למרכיבי עדשות מגע להיבדק אחת לשנה אצל אופטומטריסט.

אודות דורון ברויטמן

דורון ברויטמןהבעלים והאופטומטריסט הראשי של אופטיקה דורון. מזה 30 שנים אני לומד וחוקר את תחום האופטומטריה ומתעסק במקרים מיוחדים, כדי לסייע לכם לראות מצוין ולהרגיש בבית.

// לכתבות נוספות מאת דורון ברויטמן