חיפוש

משקפיים לילדים

להיכנס עם חיוך ולצאת עם חיוך… ומשקפיים

משקפי ראייה שילדים אוהבים

לעיתים, ילדים מתקשים לקבל את הבשורה ולהסתגל למשקפיים החדשים, ולכן נדרשת תשומת לב מיוחדת בתהליך התאמת משקפיים לילדים:

אנחנו נעשה הכול כדי להפוך את החוויה לחיובית ומשמחת, וכמובן כדי לגרום לילדיכם לראות מצוין.

משקפיים לילדים | משקפי ראייה לילדים

האופטומטריסטים במכון מבצעים בדיקות התאמת משקפיים לילדים בכל הגילאים. במידת הצורך, נפנה לבדיקה נוספת אצל רופא עיניים כדי לקבוע את המרשם הסופי, אשר יהווה את התיקון הטוב ביותר לראיית ילדיכם.

באופטיקה דורון קיים מגוון רחב של מסגרות אופנתיות המתאימות לילדים (גם של מותגים) ומסגרות ייחודיות לפעוטות מחומרים סיליקוניים היפואלרגניים גמישים במגוון צבעים. (לחצו כאן לפרטים)

עדשות מיוחדות לילדים

עדשות בטיחותיות – מיוצרות מהחומר הגמיש טריווקס, שמבטיח עמידות בפני שברים. עדשות חוסמות UV – נגד קרינת השמש. עדשות חוסמות אור כחול – מסננות את הקרינה המזיקה של המסכים הדיגיטליים.

שירות בגובה העיניים

הצוות המיומן שלנו יעזור לכם לבחור את המשקפיים החדשים של ילדכם, בחיוך ובנועם. יש לנו ניסיון של יותר מ-30 שנה בהתאמת משקפיים, כך שאין סיכוי שתצאו מאיתנו עם משקפיים לא מתאימים. (לחצו כאן לטיפים שלנו)

מחכה לך הטבה!

אנו עומדים בדרישות המחמירות של קופות החולים, ומציעים הטבות ייחודיות לחברי מכבי, כללית ומאוחדת.

לחצו לקבלת פרטים נוספים:

אלה המשקפיים הראשונים של ילדיכם?

לעתים, ילדים מתקשים לקבל את השינוי ולא מעוניינים במשקפיים. עם הניסיון שרכשנו במהלך השנים, למדנו איך להקל על החוויה. הנה מספר רעיונות ליצירת חוויה חיובית ומוצלחת:

  • שיתוף הילד בתהליך הבחירה – החל מבחירת מסגרת משקפי ראיה לילדים, ההחלטה על הצבע של המשקפיים ובחירת הנרתיק ("הבית של המשקפיים"). מומלץ לשתף את הילד, כך שירגיש חלק מהחוויה, ולא שכופים עליו את העניין.
  • אסור להכריח – גם אם תחילה הילד מביע התנגדות, בהמשך הוא כבר יבין את היתרונות וירצה להרכיב את המשקפיים מיוזמתו.
  • מסיבת משקפיים – כדי לקבל את החבר החדש, מומלץ לערוך מסיבת משקפיים עם כל החברים. הכינו עוגה גדולה בצורת שני עיגולים וקו ביניהם, הנראית כמו משקפיים, עטפו את האירוע במשחקים שקשורים לראייה: פרה עיוורת, הכה בפיניאטה… אפשר גם להכין מסכות משקפיים לכל המוזמנים. תופתעו לראות את שיתוף הפעולה של הילדים בחגיגה.

בחנות אופטיקה דורון, אנו מתייחסים אל הילדים בגובה העיניים, באופן חברי ואדיב. עוד לפני בחירת משקפיים לילדים, אנו יוצרים איתם חיבור ועושים כל שביכולתנו כדי להפוך את התהליך לחיובי וחווייתי. אנו מציגים את המבחר הרחב של משקפי ראייה לילדים שנמצא בחנות, ונותנים לילד את האפשרות לבחור בעצמו.

לקריאה נוספת בנושא משקפיים לילדים היכנסו למאמר על – משקפיים לילדים מסיליקון.

ילדים מרכיבים משקפי מיילו & מי

איך מוודאים שהמשקפיים שנבחרו מתאימים לילד?

כבר בשלב הבחירה של משקפי ראייה לילדים, צריך לשים לב לכמה נקודות חשובות:

  • עינית העדשה מקיפה את העין, ואי אפשר להסתכל מעל המשקפיים.
  • גשר האף לא צר מדי, והמשקפיים מונחים בנוחות על האף של הילד. במקרה של מסגרות משקפי ילדים ממתכת, ניתן להרחיב או להצר את האפונים – החלקים הסיליקוניים שמונחים על האף משני הצדדים. במסגרות פלסטיק אי אפשר לשנות את המנח על האף.
  • המוטות בשני הצדדים ארוכים מספיק ולא מתעקלים לפני האוזן.
  • המסגרת תואמת את רוחב הפנים, ולא נראית קטנה יותר. אפשר להסתכל על המוטות מלמעלה, ולראות האם הם ישרים או מתרחבים כשהילד מרכיב את המשקפיים.

לאחר קבלת המשקפיים יש מבחן פשוט כדי לראות אם יש צורך בכיוון נוסף של המשקפיים על הראש של הילד:

בקשו מילדכם להסתכל לרצפה ולנענע את הראש במהירות לצדדים. אם המשקפיים מחליקים מעט על האף, נדרש כיפוף של המוטות מאחורי האוזן. אל תבצעו את הכיפוף בעצמכם משום שהם עשויים להישבר, ואין אחריות על כך. בחלק מהמסגרות נדרש גם חימום של המסגרת לפני הכיוון, והדבר נעשה על ידי מכשור מיוחד.

לכן, כדאי לתת לאנשי המקצוע בחנות אופטיקה לילדים לסדר את המשקפיים, ואם המשקפיים עדיין לא נוחים לגמרי, אפשר לשוב לחנות ולבקש לבצע שינויים בכיוון.

לכל הטיפים שלנו בנושא בחירת משקפיים לילדים לחצו כאן >>

כן, אנחנו מבצעים גם בדיקות ראייה לצו ראשון!

שאלות נפוצות בנושא משקפיים לילדים

אם הילד אינו מרכיב משקפיים, כדאי לגשת לבדיקת ראייה אם מתעורר חשד לליקוי ראייה. למשל, אם הילד יושב קרוב מאוד למסך הטלוויזיה, לצג המחשב, מחזיק טאבלט או ספר קרוב לפנים. מן הסתם, גם תלונות על טשטוש בקריאה או התעייפות מהירה מקריאה מדליקות נורת אזהרה.
במקרה כזה, ובמיוחד בגילאים קטנים, כדאי לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים מומחה לילדים, שיבצע בדיקה עם הרחבת אישונים, ובהתאם להמלצות הרופא לגשת לאופטומטריסט.

מי שמרכיב משקפיים צריך לגשת לבדיקה אחת לשנה. ואם יש תלונות על שינוי בראייה עוד קודם לכן, להקדים את ההגעה לאופטומטריסט/לרופא עיניים.

לילדים קטנים, וגם לילדים גדולים יותר אך שובבים, אנחנו ממליצים לרכוש עדשות בטיחותיות. מדובר בעדשות המיוצרות מחומר גמיש בשם טריווקס. זהו חומר עמיד בפני שברים, ומשתמשים בו גם במשקפי מגן בתעשייה.

לבני נוער מומלץ לבחור בעדשות שמסננות אור כחול. אם אי אפשר להפריד את הילדים מהמסך – לפחות נגן על העיניים שלהם.

שימו לב שאף עדשה אינה מבטיחה עמידות בפני שריטות. לצערנו, טרם הומצא ציפוי שעמיד באמת בפני שריטות, ולכן מומלץ לשמור על המשקפיים מפני שריטות.

כן. ישנם שני פתרונות, שמתאימים לילדים החל מגיל 6.

הראשון הוא עדשות המגע MiSight. אלה הן עדשות המגע הראשונות שהוכחו כיעילות להאטת קצב התפתחות קוצר הראיה אצל ילדים. הן גם מפחיתות את קצב התקדמות קוצר הראיה ב-59% וגם מפחיתות את התארכות גלגל העין ב-52%!

הפתרון השני הוא עדשות משקפיים להאטת קוצר ראייה, גם הן מבית MiSight. ילדים שהרכיבו את המשקפיים באופן מלא במשך שנתיים האטו את התקדמות המיופיה ב-59% והתארכות גלגל העין שלהם פחתה ב-38%!

המסגרת המומלצת ביותר היא זו שנוחה לילד ושהוא אוהב את איך שהיא נראית עליו.

לילדים קטנים כדאי לבחור במסגרות גמישות, כדי להבטיח עמידות לאורך זמן.

לגדולים יותר, אפשר לבחור בכל סוג של מסגרת, ובלבד שהילד מבין שחשוב לשמור עליה. כל מסגרת יכולה להיהרס, גם פלסטיק וגם מתכת, אם מסירים אותה כל הזמן רק ביחד אחת (במקום בשתי הידיים יחד) או אם משאירים אותה מונחת היכן שהוא והיא מקבלת מכה.

לכן אין המלצה גורפת, וכדאי לבחור במסגרת שגם אתם אוהבים וגם הילד אוהב, כך שיתמיד בהרכבת המשקפיים.

קופות החולים השונות מציעות הטבות שוות במיוחד לרכישת משקפיים לילדים, ובמקרים רבים אפילו לא תצטרכו לשלם עבור המשקפיים. תוכלו לקרוא עוד בנושא בלחיצה כאן.

בהחלט כן. ישנה רשימה ארוכה של בתי אופנה שמייצרים משקפיים מעוצבים לילדים, כמו לקוסט, טומי הילפיגר, וויליאם מוריס לונדון, אתניה ברצלונה ודוץ.

תוכלו לראות דוגמאות בלחיצה כאן.

זה יכול לקרות, וצריך להבין למה הילד מתנגד לכך.

יש ילדים שפוחדים שיצחקו עליהם, אם כי בשנים האחרונות הסטיגמה לגבי משקפיים פחתה, עם הופעתם של הרבה כוכבים שמרכיבים משקפיים בגאווה. כדאי לדבר עם הילד ולהבין את החשש שלו, ולהסביר לו על כל היתרונות. לרוב, אחרי שהוא ירכיב את המשקפיים, הוא כבר לא ירצה להיפרד מהם משום שבעזרתם הוא יראה ברור יותר.

אם אין שיתוף פעולה, אפשר לבחון אפשרות של הרכבת עדשות מגע. אין הגבלת גיל לעדשות מגע. הדבר החשוב ביותר הוא ההבנה שצריך לשמור על היגיינה במסגרת השימוש בהן.

הרבה ילדים באזור גיל הבת/בר מצווה רוצים להרכיב עדשות מגע, אבל מניסיוננו גם ילדים קטנים יותר מסוגלים להרכיב אותן. הכול עניין של כוח רצון.

אופטיקה דורון
אחד העם 63, פתח תקווה

לפרטים נוספים

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטים ונחזור אליכם