משקפיים לילדים בחינם

משקפיים לילדים בחינם

חלק מהילדים מגלים שהם זקוקים למשקפיים במהלך בית הספר היסודי ואחרים אפילו כבר בגן. בכל מקרה, מדובר בהוצאה כספית לא קטנה, בייחוד כשלילדים יש מספרים גבוהים. כיום רוב קופות החולים מעניקות הטבות של הנחה ברכישת משקפיים לילדים, וחלקן מעניקות אפילו הטבה של משקפיים לילדים בחינם. אופטיקה דורון חברה ברשתות מכבי ממבט ראשון, כללית אופטיק ומאוחדת אופטיקה, שמציעות הטבות שונות לרכישת משקפיים לילדים. אז אילו הטבות מעניקות קופות החולים? ואיך בעצם בוחרים משקפיים לילדים?

למידע נוסף:

משקפיים חינם לילדי מכבי

קופת החולים מכבי שירותי בריאות מציעה הטבה של משקפיים לילדים בחינם עד גיל 18 למבוטחי "מכבי שלי" ו"מכבי זהב". ההטבה היא למסגרת משקפיים ועדשות בשווי של עד 600 ₪, וניתן לממש אותה פעם אחת בשנת ביטוח. שימו לב שילדים עד גיל 7 יכולים לנצל את הזכאות עם הפניית רופא עיניים בלבד ולאחר שבוצעה בדיקת עיניים מלאה כולל הרחבת אישונים.

תוכלו לקרוא עוד פרטים על ההטבות בתחום האופטיקה של מכבי שירותי בריאות כאן, או באתר של קופת החולים.

משקפיים חינם לילדי כללית

קופת החולים שירותי בריאות כללית מציעה הטבה של משקפיים לילדים בחינם עד גיל 18 למבוטחי "כללית מושלם פלטינום". ההטבה היא למסגרת משקפיים ועדשות בשווי של עד 600 ₪, וניתן לממש אותה פעם אחת בשנה קלנדרית. כלומר, ההטבה מתחדשת מדי חודש ינואר, וניתן לממש אותה עד יום הולדת 18.

תוכלו לקרוא עוד פרטים על ההטבות בתחום האופטיקה של שירותי בריאות כללית כאן, או באתר של קופת החולים.

משקפיים בהנחה משמעותית לילדי מאוחדת

קופת החולים מאוחדת מעניקה למבוטחי "מאוחדת שיא" הנחה משמעותית לרכישת משקפיים. ילדים עד גיל 18 זכאים למשקפי ראייה בהשתתפות עצמית של 10%, עד תקרה של 700 ₪. אם מחיר המשקפיים עולה על 700 ₪, התשלום יהיה של ההפרש בתוספת 70 ₪. ההטבה ניתנת למימוש אחת לשנה ומתחדשת מדי חודש ינואר.

תוכלו לקרוא עוד פרטים על ההטבות בתחום האופטיקה של קופת החולים מאוחדת כאן, או באתר של קופת החולים.

נקודות חשובות בבחירת משקפיים לילדים

שירות מדהים

רוצה לפרגן על שירות מדהים שהבטחות אצלהם בהחלט מקיימים … תודה רבה על שלא אכזבתם את הבת שלי ושנוכל לקיים את מסיבת המשקפיים בדיוק כמו שתיכננו …. תודה רבה רבה על היחס החם והשירות המדהים …אין עלייכם

הדבר החשוב ביותר הוא שהמשקפיים יהיו נוחים לילדים שלכם.

כשבוחרים מסגרת, חשוב לוודא שהיא לא לוחצת על הפנים, אז תשאלו את הילדים אם המשקפיים נוחים על האף ומאחורי האוזניים. אם אתם תוהים לגבי מסגרת שנראית קצת גדולה בגלל המוטות שלה, אין סיבה לדאוג. ברוב המסגרות ניתן לכופף את המוטות מאחורי האוזניים כך שיקיפו אותן היטב. אחרת, המשקפיים עשויים ליפול. הדבר היחיד שלא ניתן לשנות הוא החלק הקדמי של המשקפיים ("פרונט"). לכן שימו לב שהפרונט ברוחב מתאים – לא צר מדי ולא רחב מדי.

לילדים קטנים מומלץ לבחור במסגרות לפעוטות מחומרים סיליקוניים גמישים. הן יתאימו גם לילדים שובבים שנוטים לשבור או לעקם את המשקפיים.

Nanovista - משקפיים לילדים קטנים

משקפיים סיליקוניים גמישים, מותאמים במיוחד לילדים. Nanovista

למה לא תמיד המשקפיים יהיו בחינם?

העדשות שכלולות במסגרת ההטבות הן עדשות פלסטיק (CR) עם ציפוי אנטי-רפלקס שמונע השתקפויות על העדשה ומעניק ראייה צלולה יותר. עם זאת, הן לא יתאימו לכולם.

אחד הפרמטרים שמשפיע על עובי העדשה הוא האינדקס – ככל שהאינדקס גבוה יותר, כך העדשה דחוסה ודקה יותר. העדשות שכלולות במסגרת ההטבות הן בעלות אינדקס נמוך (1.5), שמתאימות לבעלי מרשמים קטנים, בדרך כלל עד מספר 4 וצילינדר 2. עדשות כאלה במרשמים גבוהים יהיו עבות מאוד בשל המבנה האופטי שלהן. לכן בעלי מרשם גבוה יעדיפו עדשות בעלות אינדקס גבוה (למשל 1.6 או 1.67, תלוי כמובן במרשם), שיהיו דקות יותר ופחות בולטות – אך גם יקרות יותר.

אחרים יעדיפו לרכוש עדשות עמידות בפני שברים מהחומר טריווקס. העדשות בטיחותיות מאוד ומומלצות לילדים שמתאמנים בכדורסל או כדורגל, למשל, משום שהן לא שבירות.

כמו כן, חלק מהילדים מעוניינים במסגרות יקרות יותר מהמסגרות הכלולות בהטבה. באופטיקה דורון ישנו מגוון רחב של מסגרות הכלולות במסגרת ההטבה של קופות החולים, אך ישנן גם מסגרות משקפיים לילדים של מותגים שונים, כמו Lacoste או Etnia Barcelona, וכן מסגרות מיוחדות כמו מסגרות סיליקוניות גמישות. בחירה במסגרות אלה גוררת תוספת קטנה במחיר.

בכל מקרה, חשוב לבחור חנות שיש בה מגוון של מסגרות לילדים וצוות סבלני ונעים לילדים. כדאי כמובן לוודא שילדיכם עוברים בדיקת ראייה מקיפה ומקצועית ולהסביר לילדים על החשיבות של המשקפיים כדי שירכיבו אותם כמה שיותר.

אודות אופטיקה דורון

Avatarרואים מצוין, מרגישים בבית.
30 שנות מקצועיות וצוות אופטומטריסטים מוסמכים ומיומנים, יעניקו לכם פתרונות ראייה מתקדמים המותאמים בדיוק לכם.

// לכתבות נוספות מאת אופטיקה דורון