משקפיים לילדים קטנים: איך בוחרים משקפיים לילדים בגיל הרך?

התאמת משקפיים לילדים קטנים בגיל הרך היא לא עניין פשוט. לעיתים ילדים בגילאים אלה לא מעוניינים להרכיב את המשקפיים ואנו, כהורים, נתקשה להבין את הסיבה: האם המספר לא מתאים להם? האם המשקפיים לא נוחים? אולי בכלל מדובר בעניין חברתי?

לכן, צריך לעשות הכול כדי להבטיח שהתאמת המשקפיים מתבצעת באופן מיטבי. רק כך נוכל לוודא שילדינו ישתמשו במשקפיים ויראו מצוין.

בדיקת ראייה לילדים קטנים

דבר ראשון, לילדים בגיל הרך (עד גיל 6) מומלץ להיבדק על ידי רופא עיניים על מנת שיבדוק את בריאות העין ויבצע בדיקה עם הרחבת אישונים. עם תוצאות הבדיקה ניגש לאופטומטריסט, שיבדוק גם הוא את ראיית הילד באמצעים שונים.

שימו לב: משקפיים לילדים קטנים דורשים בדיקה מוקדמת של רופא עיניים, בייחוד בגילאים צעירים מאוד. נניח, אם מתאימים משקפיים לפעוטות. קראו עוד על בדיקת ראייה לילדים >>

Miraflex משקפיים לילדים בגן

במיוחד לילדים, יש אפילו לתינוקות. Miraflex

בחירת מסגרת לילדים קטנים

יחס אישי ומקצועי

באתי עם תינוק בן שנה לעשות לו משקפיים בפעם הראשונה. השירות, היחס היה לא מובן מאליו, העובדים השירות המחירים המקום עצמו ויחס אישי ומקצועי. הנפיקו לי משקפיים על המקום (חצי שעה) מה שבשאר המקומות אמרו לי יומיים שלושה.. והמחירים היו הכי זולים מכל מה שבדקתי וראיתי לפני. ממליצה בחום!!!!

באותה הזדמנות נבחר לילדנו משקפיים קלים ונוחים כמה שיותר. חשוב לזכור שילדים אוהבים לשחק ולהשתולל, ולכן בחירה של מסגרת מתכת או פלסטיק קשיח תוביל לשבירה של המשקפיים במהירות רבה. במקום זאת, נבחר משקפיים לילדים קטנים, העשויים מחומרים סיליקוניים גמישים, מומלץ גם היפואלרגניים. מסגרות אלה תוכננו במיוחד לילדים כדי שיחזיקו מעמד לאורך זמן.

לפני הרכישה, בדקו שמסגרת המשקפיים גמישה. עושים זאת על ידי כיפוף מוטות המשקפיים כלפי חוץ ובודקים אם הם נפתחים בזווית גדולה מבלי להתפרק. עוד נבדוק שהמסגרת מתאימה בגודלה לפנים של הילד – מתאימה ברוחבה, מכסה את העין בכל היקפה כך שילדכם לא יוכל להביט מעל העדשות, ושמוטות המשקפיים לא יהיו ארוכים או קצרים מדי. ניתן גם להוסיף שרוך גומי שמטרתו לייצב את המשקפיים על הפנים, בייחוד בעת משחק. הכי חשוב לשים לב שמסגרת המשקפיים לא מציקה לילדים בעת המדידה בחנות, כדי לוודא שירכיבו אותם לאחר הרכישה. גשר האף עלול להיות הרגיש ביותר, ולכן במסגרות המותאמות לילדים נמצא גשר סיליקוני רך.

יכול להיות שנרצה לבחור לילדינו משקפיים סיליקוניים שמותאמים לילדים. הם גמישים מאוד ועמידים בפני האתגרים שילדים קטנים מציבים למשקפיים מדי יום.

Nanovista

משקפיים סיליקוניים גמישים, מותאמים במיוחד לילדים. Nanovista

עדשות משקפיים לילדים קטנים

חשובות לא פחות ממסגרת המשקפיים הן העדשות. ניתן לרכוש משקפים לילדים קטנים עם עדשות פלסטיק פשוטות, אך מומלץ לרכוש עדשות המיוצרות מהחומר טריווקס. אלה עדשות קלות ודקות, אך החשוב ביותר: הן עמידות בפני שברים באופן יוצא מן הכלל, ולכן נחשבות לבטיחותיות מכולן. כך תוכלו להיות בטוחים שהעיניים של ילדיכם יהיו מוגנות אם ימעדו או ייחבלו בפנים כשהם מרכיבים משקפיים.

משקפיים לילדים קטנים – כדי שגם הקטנטנים יראו מצוין!

בחירה נכונה של משקפיים לילדים קטנים בגן ובגיל הרך תוביל לשימוש תדיר בהם. בסופו של דבר המטרה היא שילדינו יראו מצוין, ורק ברכישת המשקפיים בחנות שמתמחה בהתאמת משקפיים לילדים נוכל להבטיח זאת.

אודות דורון ברויטמן

דורון ברויטמןהבעלים והאופטומטריסט הראשי של אופטיקה דורון. מזה 30 שנים אני לומד וחוקר את תחום האופטומטריה ומתעסק במקרים מיוחדים, כדי לסייע לכם לראות מצוין ולהרגיש בבית.

// לכתבות נוספות מאת דורון ברויטמן

אם אהבת, כדאי לשתף: