אופטיקה דורון
אחד העם 63, פתח תקווה

מה זה מולטיפוקל?

תוכן העניינים

האופטומטריסט דיבר אתכם על פרסביופיה וקושי באקומודציה, בעיתון ראיתם פרסומת למשקפי מולטיפוקל בהנחה ובינתיים אתם מחליפים בין זוגות משקפיים לקריאה ולמרחק ונסחבים איתם לכל מקום. כדי לעשות סדר בתוך ים המושגים וההבטחות, נסביר אחת ולתמיד, ובצורה פשוטה, מה זה מולטיפוקל ולמה אתם צריכים משקפי מולטיפוקל.

הבעיה שמתחילה בגיל 40

אם גם אתם מוצאים את עצמכם מרחיקים את הטלפון כשאתם שולחים הודעת ווטסאפ או קוראים עיתון – אתם לא לבד. למעשה, כמעט כל מי שעבר את גיל 40 מתמודד עם אותה בעיה. בשפה המקצועית קוראים לה פרסביופיה, או "זוקן ראייה". זהו תהליך טבעי שמקטין את הכוח האקומודטיבי של העדשה התוך-עינית. לכן נהיה קשה יותר למקד את הראייה, בעיקר לטווחים קרובים.

תחילה רבים מכחישים את העובדה שהם זקוקים למשקפי קריאה, אך כעבור זמן מה כבר פונים לאופטומטריסט. למי שזקוק גם למשקפיים למרחק, משמעות הדבר היא להסתובב עם שני זוגות משקפיים – אחד למרחק ואחד לקריאה. לא הכי נוח וגם די מסורבל.
אישה מרכיבה משקפי מולטיפוקל

למידע נוסף

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטים ונחזור אליכם

למה לא לאחד?

זה בדיוק מה ששאל בנג'מין פרנקלין, שפרצופו מעטר את שטר 100 הדולרים האמריקאי. בסוף המאה ה-18 המציא פרנקלין את עדשות הבי-פוקל, עדשות דו-מוקדיות – לפחות כך האגדה מספרת. אלה היו עדשות למרחק שהכילו בתחתית מעין "חלון" לקריאה, עם מספר ומבנה אופטי שונה.

עדשות בי-פוקל שלטו בשוק במשך תקופה ארוכה מאוד. גם כיום יש מי שעדיין דורש אותן והן מתאימות לשימושים ספציפיים. אלא שלצד מכירת עדשות בי-פוקל, החל פיתוח של עדשות מסוג אחר – עדשות מולטיפוקל, או עדשות פרוגרסיביות.

אז מה זה מולטיפוקל?

מולטיפוקל היא טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לראות מבעד לעדשה אחת לטווחים רבים בצורה נוחה. לעומת עדשות הבי-פוקל, שבהן היה מעבר חד וברור בין טווח המרחק וטווח הקריאה, בעדשות מולטיפוקל המעבר הדרגתי ונעים יותר לעין.

כבר ב-1907 נרשם הפטנט הראשון לשיטת ייצור העדשות, אך רק בשנות השישים הטכנולוגיה אפשרה ייצור מדויק יותר של העדשות. בשנות השמונים היצרנים השונים הצליחו גם להפחית בצורה משמעותית את העיוותים שנוצרו בשל המבנה האופטי הייחודי של העדשות. מאז ממשיך הפיתוח המתמיד, וכך גם ההסתגלות לעדשות מולטיפוקל הופכת קלה ומהירה יותר.

המבנה של עדשות מולטיפוקל

עדשות מולטיפוקל הן בעלות מבנה ייחודי. מבחינה חיצונית הן נראות כמו עדשות משקפיים רגילות, אך אם מביטים מבעדן מבינים את השוני. העדשות מכילות מבנה הדרגתי שמאפשר ראייה לשלושה מוקדים עיקריים: קריאה, ביניים ומרחק.

טווח הקריאה מאפשר לקרוא מסמכים, להביט על הטלפון הנייד או על טאבלט. לעומתו, טווח המרחק מאפשר לראות כל מה שנמצא ממרחק מטר עד אינסוף, בדיוק כמו עדשות משקפיים למרחק.

לאחר בדיקת עיניים אצל הרופאה ובעקבות המלצות שונות, הגעתי לראשונה להיבדק באופטיקה דורון

כבר בכניסה למקום יש אווירה נעימה, ביתית ומזמינה. קיבלתי שירות מהיר ויחס אדיב מאוד מאישה נחמדה בשם איריס, אשר עזרה לי בסבלנות רבה למדוד לפחות איזה 20 זוגות של משקפיים וקיבלתי הסבר מעמיק לגבי העדשות שאני צריך להזמין. כמובן שבנוגע למחירים אין מה לדבר- המחירים הגיוניים וטובים מאוד. חווית קניה נהדרת.

מגיל שלושה חודשים (!) אני מחפשת משקפיים לבת שלי

סוף סוף!!! אחרי שנה, שלוש חנויות אופטיקה וארבעה זוגות משקפיים – מצאתי את המקום המושלם. מקצועיות, שירות, איכות ואכפתיות אמיתית!!

 

מקצוען שניתן להפקיד את הראייה אצלו בביטחון מלא!!!

באופן אישי דורון המליץ לי על שני זוגות עקב אופי עבודתי. התלבטתי קשות לבסוף לקחתי את שני הזוגות (עם עדשות צייס) ומייד שהרכבתי אותם הרגשתי בהבדל עצום , וזה רק חצי מהשבח, כשהגעתי למשרד והרכבתי את הזוג למשרד ההבדל הוא עצום , אני עובד 12 שעות ביום והעיניים לא מתעייפות בדיוק כפי שדורון אמר שיקרה

רכשתי משקפי מולטי פוקל, קיבלתי יחס חם אדיב

ברור שאמשיך להיבדק ולרכוש משקפיים בחנות זו ואף אמליץ לבני משפחתי וחברים לעשות כן, לאור שביעות רצוני מהשרות המעולה.

דורון מצא פתרון מושלם

לפני כ-5 שנים עברתי היפרדות רשתית ומאז לא הצלחתי להגיע למשקפי מולטיפוקל שאוכל לראות איתם נקי וברור. לאחר בדיקה מקצועית, דורון מצא לי פתרון ואמר שכן אוכל לראות בעין הבעייתית. סוף סוף אני רואה מעולה, 5 שנים לא ראיתי כך.

כל פעם שאני נצרכת לשרותכם אני פוגשת צוות שמתנהג כמשפחה

הרבה מאד שנים כמעט מתחילת דרכם אני ובני משפחתי נוהגים לטפל בבעיית הראייה והזמנות משקפיים במכונכם. תמיד תמיד כל כך אדיבים קשובים ונותנים שרות מכל הלב. לא מתפלאה שהמכון מלא לקוחות שרוצה את המקצועיות שאתם מספקים.

המיוחד בעדשות מולטיפוקל הוא בעצם טווח הביניים. זוהי תעלה צרה לרוב שמאפשרת מעבר נעים בין הטווח הקרוב למרחק, ומאפשרת גם לראות בבירור אובייקטים שהמרחק שלהם עד כמטר. אסור להתבלבל ולחשוב שטווח הביניים מתאים לצפייה בצג מחשב, מאחר שמדובר בתעלה צרה וקטנה שלא תאפשר לראות את צג המחשב בקלות. עדיף להשתמש בעדשות משרדיות לשימושים כאלה.

מבנה עדשות מולטיפוקל ועדשות ביפוקל

מה עוד כדאי לדעת על מולטיפוקל?

מאחר שלא מדובר בעדשות סטנדרטיות, לא כל אופטומטריסט יידע להתאים אותן ללקוח. מי שלא מכיר את המגבלות האופטיות של העדשות השונות עשוי להמליץ על עדשות לא מתאימות. למשל, מי שעוסק באלקטרוניקה או צורפות זקוק למבנה ספציפי מאוד של עדשות כדי לראות היטב את משטח העבודה. גם רופאים ומנתחים לא יסתפקו בעדשות בעלות מבנה סטנדרטי. כשבוחרים באופטומטריסט שאינו בקיא בנושא, נתקלים בחוסר הסתגלות לעדשות, שמוביל להחלפת סוגי עדשות פעם אחר פעם ובעיקר לעגמת נפש. כדאי להימנע ממסע כזה של ניסוי וטעייה ולפנות לאופטומטריסט בעל ותק וניסיון בהתאמת עדשות מולטיפוקל.

כך לא רק תקבלו הסבר על מה זה מולטיפוקל, אלא גם תדעו שהעדשות שרכשתם מתאימות לכם, ותוכלו לראות איתן מצוין.

לקריאה נוספת בנושא:

אופטיקה דורון

אופטיקה דורון

רואים מצוין, מרגישים בבית. 30 שנות מקצועיות וצוות אופטומטריסטים מוסמכים ומיומנים, יעניקו לכם פתרונות ראייה מתקדמים המותאמים בדיוק לכם.

רואים מצוין,
מרגישים בבית

אנחנו רוצים להזמין אותך להתרשם מאיתנו

לתיאום בדיקת ראייה באופטיקה דורון פתח תקווה:

שימו לב: שעות הפעילות שלנו השתנו. ההגעה לבדיקת ראייה בתיאום תור מראש בלבד.

לקוחות יקרים,

החנות פתוחה בתקופת הסגר, בהתאם להנחיות.
ההגעה לבדיקת ראייה בתיאום תור מראש בלבד.