פדים לעיניים

פדים לעיניים לילדים לטיפול בעין עצלה

אחת מדרכי הטיפול בעין עצלה היא כיסוי העין "החזקה" באמצעות רטייה או פדים לעיניים.
בשל כיסוי העין "החזקה", נוכל לראות רק דרך העין "החלשה" שהמוח התרגל לא להשתמש בה. בהדבקת רטיות לעין עצלה, אנו מכריחים את המוח להשתמש במידע החזותי של העין העצלה ו"מחזקים" אותה.

פדים לעיניים הם סוג של תחבושות עם קצוות דביקים

את הפדים יש להדביק על גבי העין "החזקה" בהתאם להנחיות הגורם המטפל.

הפדים המומלצים הם של חברת Ortopad (פדים של אורתופד), והם מורכבים מ-100% כותנה. במרכז הפד ישנה יריעה שחורה אטומה לאור, כך שהעין "החזקה" (הבריאה) תוחשך לחלוטין.

מדובר בפדים רכים ונעימים שמתאימים במיוחד לילדים. לעיתים יקראו להם גם רטיות לעיניים שמותאמות לילדים, משום שהפד משמש למעשה כרטייה לעין. הפדים נדבקים באמצעות דבק היפואלרגני מיוחד, שלא משאיר סימנים ולא מכאיב בעת ההסרה. כמו כן, הפדים אינם גורמים לאלרגיות.

ניתן להשיג פדים לעיניים מבית אורתופד בגדלים שונים:

  • J – ג'וניור: פדים המתאימים לתינוקות עד גילאי שנתיים וחצי בערך.
  • M – מדיום: פדים המתאימים לפעוטות מגילאי שנתיים וחצי בערך עד גיל ארבע.
  • R – רגיולר: פדים המתאימים לגילאי ארבע ומעלה.

מומלץ להתייעץ לפני בחירת גודל הפדים, שכן החלוקה לגילאים היא רק בגדר המלצה. בחירת הגודל צריכה להיעשות על פי מבנה הפנים של הילד. ילדים בעלי פנים קטנות יותר, למשל, יוכלו להסתפק במידה אחת פחות מזו המומלצת לגילם.

איך מדביקים פדים לעיניים?

פדים לעין עצלה יש להדביק בצורה אופקית על העין (לא אלכסונית ולא אנכית). את הצד הצר נכוון לגשר האף ואת הרחב לאוזן. בעת ההדבקה נוודא שהאזור נקי ולא שומני.

לפדים של "אורתופד" דבק היפואלרגני מיוחד שלא מותיר סימנים ולא מכאיב בעת ההסרה.

יש אפשרות לווסת את עצמת ההדבקה: אם נרצה להדביק את הפד מעט חזק יותר, נצמיד את האצבעות המדביקות על הפד בלחץ קל (לא לשפשף). כך, חום האצבעות ימיס כדוריות דבק נוספות. גם כשנבצע את פעולת ההדבקה החזקה יותר, ההסרה עדיין לא תכאב. חשוב לא ללחוץ עם האצבעות על גלגל העין, אלא רק על ארובת העין (העצם שמסביב לעין).