עדשות מגע חודשיות

איך להרכיב עדשות מגע חודשיות – ולמה צריך תמיסות?

עדשות מגע חודשיות דורשות טיפול יומיומי. אין צורך להיבהל – מדובר בכמה דקות בכל יום, אך כדאי להכיר את הצעדים ולהקפיד על שיטתיות על מנת למנוע בעיות מיותרות.

 

כאשר נקום בבוקר, נשטוף היטב את העיניים והידיים, ננגב את הידיים במגבת נייר, על מנת למנוע מעבר מחלות וזיהומים. נמליץ להימנע משימוש בקרמים ובתכשירים קוסמטיים לפני ההרכבה, כדי למנוע צריבות מיותרות בעיניים. כמו כן, מומלץ לגזור את הציפורניים, על מנת שלא יוכלו לשרוט את הקרנית או הלחמית. חשוב להקפיד לעבוד עם כריות האצבע ולא עם הציפורניים.

למידע נוסף:

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם

בתחילת השימוש, נפתח עדשה חדשה. לרוב בתוך אריזה של עדשות מגע חודשיות ישנן מספר עדשות, ומתוכן נבחר אחת. ננער בעדינות את המארז, נפתח את המכסה בזהירות על גבי משטח ונכניס את האצבע עד תחתית המארז כך שהעדשה תידבק לאצבע. נקבע באיזו עין נתחיל, ותמיד נכניס ונוציא תחילה את עדשת אותה עין. אנו ממליצים לבחור בעין ימין ראשונה, למען הסדר.

השיטתיות חשובה על מנת למנוע בלבולים מיותרים שעלולים לגרום נזק לעין.

למשל, אם בחרנו תמיד להתחיל בעין ימין ופעם אחת נתחיל את ההסרה בעין שמאל, נוריד לאחר מכן את עדשת עין ימין אך מתוך ההרגל או פשוט משכחה ננסה בטעות להסיר שוב את עדשת עין ימין – שכבר לא נמצאת בעין. כך נוכל ליצור נזק לעין, ולכן חשוב מאוד לבחור מה תהיה העין הראשונה ולדבוק בבחירה.

 

 

לאחר הרכבת עדשות המגע החדשות בפעם הראשונה נסמן את התאריך שבו פתחנו את האריזה. כעבור חודש ימים נצטרך לזרוק את העדשות ולפתוח זוג חדש. מומלץ להישמע להמלצה אודות משך השימוש בעדשות כפי שמצוינת בעלון לצרכן, על מנת להימנע מזיהומים.

הרכבת עדשות מגע

בסוף היום נסיר את עדשות המגע לתוך מחסנית שלתוכה מזגנו תמיסת ניקוי וחיטוי לעדשות מגע, בהתאם לעלון השימוש המצורף לאריזת התמיסה. תחילה נסיר את עדשת עין ימין ולאחר מכן את עדשת עין שמאל (בהתאם לסדר שהחלטנו לגביו). נסגור את המחסנית ונותיר את העדשות בהשריה בנוזל התמיסה, על מנת לחטא את העדשות ולנקות את החלבונים והשומנים שהצטברו על גבי העדשה.

למחרת בבוקר, נפתח את המחסנית – תחילה עין ימין. נשפוך את תכולת המחסנית עם העדשה לתוך כף היד, נרכיב את העדשה ונסגור את המחסנית. לאחר מכן נבצע את אותם שלבים עם עדשת עין שמאל. נשאיר את המחסנית סגורה, על מנת למנוע כניסת חיידקים לתוכה. בתום השימוש בעדשות, נסיר אותן על פי ההנחיות לעיל, וחוזר חלילה.

 

השירות והצוות מעל המצופה

פעם ראשונה שלי באופטיקה דורון . נהנתי מכל רגע בחוויה עם הילד .שאפו! מהיום רק אצלם

אדגיש פעם נוספת שכעבור חודש ימים מפתיחת האריזה יש להחליף את העדשות, אחרת נסתכן בזיהום.

שימו לב: אם אינכם משתמשים בעדשות מדי יום, אפשר להשאיר את העדשות במחסנית עד שבוע. בחלוף שבוע, יש להחליף את התמיסה במחסנית.

אודות דורון ברויטמן

דורון ברויטמןהבעלים והאופטומטריסט הראשי של אופטיקה דורון. מזה 30 שנים אני לומד וחוקר את תחום האופטומטריה ומתעסק במקרים מיוחדים, כדי לסייע לכם לראות מצוין ולהרגיש בבית.

// לכתבות נוספות מאת דורון ברויטמן