משקפות שחייה אופטיות

משקפות שחייה אופטיות

משקפות שחייה אופטיות הן משקפות עם מספר. המשקפות מכילות עדשות עם מרשם שבעזרתן אפשר לראות מצוין מתחת למים. יש סוגים שונים של משקפות, ומעבר לפן האפנתי יש גם הבדל באיכות הראייה.

למה להשתמש במשקפות אופטיות?

לכאורה, ניתן להשתמש במשקפיים או בעדשות מגע לשחייה בבריכה או בים. עם זאת, השימוש במשקפיים אינו נוח והשימוש בעדשות מגע אסור ומסוכן.

השימוש במשקפיים בשחייה הוא דבר די מסורבל. מאחר שהם לא מהודקים לראש, המשקפיים עשויים לעוף מפגיעה של גל או מתנועות חדות. גם המליחות של הים היא חיסרון בהיבט הזה. המים עשויים לפגום בצבע המסגרת ולהרוס אותה.

עדשות מגע אמנם נשמעות כמו דבר שנוח להשתמש בו מתחת למים, אבל זה אסור בהחלט. העדשות מושכות אליהן מזהמים שונים שנדבקים אליהן ומסכנים את בריאות העין. מאחר שמי הים והבריכה מלאים במזהמים שונים, עדשות המגע הופכות להיות בית גידול לחיידקים מתחת למים.

לכן, הכי מומלץ להשתמש במשקפות שחייה אופטיות.

אישה שוחה עם משקפת לבריכה

משקפות שחייה עם מספר – גם במינוס וגם בפלוס!

משקפות הן דרך נוחה לראות מתחת למים. אפשר לשחות ולצלול עם משקפות לבריכה או לים. בעלי משקפיים שרוצים לבלות בבריכה או בים ועדיין לראות מצוין, ובעיקר מי שרוצים לצלול ולראות את פלאי הים בבירור, יכולים להרכיב משקפות שחייה עם מספר.

המשקפות כולן בעלות עדשות שחוסמות קרינת UV ומונעות הצטברות של טיפות מים.

יש שני סוגים של משקפות שחייה אופטיות:

  • משקפות שחייה אופטיות מוכנות
  • משקפות שחייה אופטיות בהתאמה אישית

משקפות שחייה אופטיות מוכנות

משקפות אופטיות מוכנות יכולות להתאים למי שיש לו מספר ללא צילינדר. הן זולות יותר, אך גם פחות איכותיות. אחת הסיבות היא שהמוקד בהן קבוע ולא מותאם למרחק בין האישונים (PD), שמשתנה בין אדם לאדם. סיבה נוספת היא שהעיניות שלהן בעלות גודל אחיד, ולא ניתן לבחור גודל שמתאים בדיוק לגודל העין. עם זאת, ניתן לכוון את גשר האף וכמובן את הרצועה מאחורי הראש.

המרשמים שבהם ניתן להשיג את המשקפות הם בין 6.00- עד 4.00+. כאמור, לא קיימות משקפות מוכנות עם צילינדר. רוב המשקפות המוכנות מגיעות עם מספר זהה בשתי העיניים, ורק בחלקן ניתן להתאים לכל עין מספר שונה.

גבר שוחה עם משקפת

משקפות שחייה אופטיות בהתאמה אישית

משקפות שחייה אופטיות בהתאמה אישית מיועדות לבעלי מרשמים מורכבים או למי שמעוניין במשקפות איכותיות יותר. הן יכולות לשמש בצורה נהדרת שחיינים או צוללנים, חובבים ומקצועיים כאחד. היתרון המשמעותי שלהן הוא שאפשר להתקין בתוכן עדשות עם מרשמים כמעט בלתי מוגבלים, באופן מדויק ומותאם אישית. כלומר, ניתן להתאים עדשות ספציפיות למרשם הנדרש ולהתקין אותן בדיוק בהתאם למרחק בין האישונים.

משקפות בהתאמה אישית מגיעות בגדלים שונים, וכמובן גם בהן ניתן לכוון את גשר האף ואת הרצועה מאחורי הראש.

משקפות אופטיות דורשות מרשם מיוחד

שימו לב: משקפות שחייה דורשות מרשם שונה מזה של המשקפיים. הסיבה היא שקיים הבדל בין מקדם השבירה של המים ומקדם השבירה של האוויר. בהתאם לכך, גם התיקון האופטי הנדרש משתנה. האופטומטריסט יבצע את החישוב כדי שתקבלו את הראייה האופטימלית כשתשחו מתחת למים.

תודה רבה על השירות המעולה

ב 20 השנים האחרונות לערך אני וסביבתי הקרובה לקוחות של אופטיקה דורון. לאורך כל השנים אני נתקל בשירות מקצועי, אדיבות ויחס אישי שלא נתקלים ביום יום מספק שירות. שלא לדבר על גמישות במחירים ובתשלום. אני בהחלט ממליץ לכל מי ששוקל לקבל שירות ו/או לרכוש מוצר שקשור למשקפיים שלא יסונוור מאותם מבצעים שצצים כמו פטריות אלא יבדוק מה הוא שירות אמתי ולויאליות ללקוח.

משקפי שחייה עם מספר – גם לילדים!

הילדים שלכם אוהבים לשחות עם משקפת? גם הם יכולים לראות מצוין מתחת למים.

משקפות שחייה לילדים הן מעט קטנות יותר ומגיעות במגוון צבעים. הן מומלצות לילדים שאוהבים לשחות, בטח אם הם לוקחים חלק בחוג שחייה מקצועי.

אודות אופטיקה דורון

Avatarרואים מצוין, מרגישים בבית.
30 שנות מקצועיות וצוות אופטומטריסטים מוסמכים ומיומנים, יעניקו לכם פתרונות ראייה מתקדמים המותאמים בדיוק לכם.

// לכתבות נוספות מאת אופטיקה דורון

אם אהבת, כדאי לשתף: