מה זה אופטיקה ומהי חנות אופטיקה?

תוכן העניינים

לא סתם אנחנו נקראים "אופטיקה דורון". דורון, על שם בעל החנות והאופטומטריסט הראשי, דורון ברויטמן. אופטיקה, מאחר שמדובר בחנות אופטיקה.

אך מה זה בעצם אופטיקה?

אופטיקה היא תחום בפיזיקה העוסק בתכונותיו של האור והתנהגותו, וכן ביחסי הגומלין בין האור לחומרים השונים.

עם התקדמות הטכנולוגיה, התרחבו נושאי המחקר בתחום האופטיקה. כך נוצרה חלוקה של התחום לשני ענפים שונים: אופטיקה קלאסית (נקראת גם אופטיקה גאומטרית) ואופטיקה מודרנית.

למידע נוסף

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטים ונחזור אליכם

האופטיקה הקלאסית עוסקת בעיקר בהתקדמות האור במונחים של קרני אור. כלומר, התפשטות של האור בקווים ישרים. על בסיס התאוריה הראשונית של אייזק ניוטון בנושא, פותחו חוקים אופטיים ועקרונות שונים שמשמשים עד היום ועל בסיסם פותחו מכשירים רבים: עדשות, מצלמות, משקפות, מיקרוסקופים, סיבים אופטיים ועוד.

האופטיקה המודרנית עוסקת במאפיינים האלקטרומגנטיים והקוונטיים של האור, יחד עם נושאים רבים אחרים. למעשה, מדובר בכינוי שניתן לתחומי המחקר באופטיקה שהפכו פופולריים במהלך המאה העשרים. גם כאן ניתן למצוא מכשירים שפותחו על בסיס התאוריות, המחקרים והתגליות בתחום, ובהם: מצביעי לייזר, הולוגרמות, מעבדים המבוססים על אור במקום על חשמל (מחשוב פוטוני) ועוד.

 

לוח בדיקת ראייה בחנות אופטיקה

חנות אופטיקה

כשמדברים על חנות אופטיקה, הכוונה היא לחנות שנערכות בה בדיקות ראייה ונמכרים בה פתרונות אופטיים לבעיות ראייה. את כל התאוריות, הידע והמחקרים שנערכים בתחום האופטיקה, מתרגמים האופטומטריסטים ויצרני העדשות לפתרונות אופטיים שנותנים מענה לבעיות ראייה שונות.

פתרונות הראייה המוכרים לנו כיום הם משקפיים ועדשות מגע

המשקפיים הראשונים נוצרו לקראת סוף המאה ה-13 בצפון איטליה. מאז התפתח תחום האופטיקה רבות, וכיום ניתן למצוא עדשות משקפיים שנותנות מענה לבעיות ראייה רבות.

לעומת עדשות המשקפיים, עדשות מגע קיימות בעולם הרבה פחות זמן, ועדשות המגע הראשונות מפלסטיק נוצרו בשנת 1939. המחקרים שנערכים בתחום מובילים ליצירת דגמים משופרים מדי שנה, ובשנים האחרונות החלו לייצר גם פתרונות ראייה מורכבים במיוחד מבחינה אופטית, כמו עדשות מגע מולטיפוקליות.

מקצוען שניתן להפקיד את הראייה אצלו בביטחון מלא!!!

באופן אישי דורון המליץ לי על שני זוגות עקב אופי עבודתי. התלבטתי קשות לבסוף לקחתי את שני הזוגות (עם עדשות צייס) ומייד שהרכבתי אותם הרגשתי בהבדל עצום , וזה רק חצי מהשבח, כשהגעתי למשרד והרכבתי את הזוג למשרד ההבדל הוא עצום , אני עובד 12 שעות ביום והעיניים לא מתעייפות בדיוק כפי שדורון אמר שיקרה

לאחר בדיקת עיניים אצל הרופאה ובעקבות המלצות שונות, הגעתי לראשונה להיבדק באופטיקה דורון

כבר בכניסה למקום יש אווירה נעימה, ביתית ומזמינה. קיבלתי שירות מהיר ויחס אדיב מאוד מאישה נחמדה בשם איריס, אשר עזרה לי בסבלנות רבה למדוד לפחות איזה 20 זוגות של משקפיים וקיבלתי הסבר מעמיק לגבי העדשות שאני צריך להזמין. כמובן שבנוגע למחירים אין מה לדבר- המחירים הגיוניים וטובים מאוד. חווית קניה נהדרת.

דורון מצא פתרון מושלם

לפני כ-5 שנים עברתי היפרדות רשתית ומאז לא הצלחתי להגיע למשקפי מולטיפוקל שאוכל לראות איתם נקי וברור. לאחר בדיקה מקצועית, דורון מצא לי פתרון ואמר שכן אוכל לראות בעין הבעייתית. סוף סוף אני רואה מעולה, 5 שנים לא ראיתי כך.

מגיל שלושה חודשים (!) אני מחפשת משקפיים לבת שלי

סוף סוף!!! אחרי שנה, שלוש חנויות אופטיקה וארבעה זוגות משקפיים – מצאתי את המקום המושלם. מקצועיות, שירות, איכות ואכפתיות אמיתית!!

 

יש על מי לסמוך

אבקש לציין לשבח את השרות המעולה שניתן לי באופטיקה דורון בפתח תקוה. יש על מי לסמוך גם לאחר מספר חודשים דורון והצוות גילו אחריות , נתנו מענה הולם ביותר וכן מקצועיות ויושרה. כל הכבוד!! יישר כוח!! ציון 5+

כל פעם שאני נצרכת לשרותכם אני פוגשת צוות שמתנהג כמשפחה

הרבה מאד שנים כמעט מתחילת דרכם אני ובני משפחתי נוהגים לטפל בבעיית הראייה והזמנות משקפיים במכונכם. תמיד תמיד כל כך אדיבים קשובים ונותנים שרות מכל הלב. לא מתפלאה שהמכון מלא לקוחות שרוצה את המקצועיות שאתם מספקים.

אולי בעתיד יומצאו פתרונות ראייה מתוחכמים יותר, ולהרכיב משקפיים יישמע כמו רעיון מצחיק ומיושן…

בודק שהוא אופטומטריסט מוסמך ומורשה

כשאתם עוברים בדיקת ראייה, הקפידו לוודא שהבודק אכן מוסמך לביצוע בדיקות ראייה. על פי החוק בישראל, רשאים לעסוק באופטומטריה רופא מומחה למחלות עיניים, מתמחה במחלות עיניים ואדם בעל הכשרה בלימודי האופטומטריה שסיים התמחות בתחום ועבר בהצלחה את בחינות הרישוי מטעם משרד הבריאות.

לצערנו, בחנויות אופטיקה רבות ניתן למצוא מי שמציגים עצמם כאופטומטריסטים אך כלל אינם מורשים מטעם משרד הבריאות. הסכנות של בדיקה על ידי גורם שאינו מורשה ברורות מאליהן, החל מהתאמת מרשם שאינו משקף את המצב בפועל ועד להתאמת מרשם שעלול אפילו לפגוע בראייה.

הדרך הפשוטה ביותר לוודא שהבודק אכן מוסמך ומורשה היא לבקש את פרטיו, ובהם מספר הרישיון, או לבקש לראות את תעודת הרישיון שלו.

אופטיקה דורון

אופטיקה דורון

רואים מצוין, מרגישים בבית. 30 שנות מקצועיות וצוות אופטומטריסטים מוסמכים ומיומנים, יעניקו לכם פתרונות ראייה מתקדמים המותאמים בדיוק לכם.

רואים מצוין,
מרגישים בבית

אנחנו רוצים להזמין אותך להתרשם מאיתנו

לתיאום בדיקת ראייה באופטיקה דורון פתח תקווה:

שימו לב: שעות הפעילות שלנו השתנו. ההגעה לבדיקת ראייה בתיאום תור מראש בלבד.

לקוחות יקרים,

נערכנו על מנת לאפשר לכם ליהנות מהשירות שלנו באופן בטוח, עם אמצעי המיגון הנדרשים בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

ההגעה לבדיקת ראייה בתיאום תור מראש בלבד.

דילוג לתוכן