מה זה אופטיקה ומהי חנות אופטיקה?

תוכן העניינים

לא סתם אנחנו נקראים "אופטיקה דורון". דורון, על שם בעל החנות והאופטומטריסט הראשי, דורון ברויטמן. אופטיקה, מאחר שמדובר בחנות אופטיקה.

אך מה זה בעצם אופטיקה?

אופטיקה היא תחום בפיזיקה העוסק בתכונותיו של האור והתנהגותו, וכן ביחסי הגומלין בין האור לחומרים השונים.

עם התקדמות הטכנולוגיה, התרחבו נושאי המחקר בתחום האופטיקה. כך נוצרה חלוקה של התחום לשני ענפים שונים: אופטיקה קלאסית (נקראת גם אופטיקה גאומטרית) ואופטיקה מודרנית.

למידע נוסף

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטים ונחזור אליכם

האופטיקה הקלאסית עוסקת בעיקר בהתקדמות האור במונחים של קרני אור. כלומר, התפשטות של האור בקווים ישרים. על בסיס התאוריה הראשונית של אייזק ניוטון בנושא, פותחו חוקים אופטיים ועקרונות שונים שמשמשים עד היום ועל בסיסם פותחו מכשירים רבים: עדשות, מצלמות, משקפות, מיקרוסקופים, סיבים אופטיים ועוד.

האופטיקה המודרנית עוסקת במאפיינים האלקטרומגנטיים והקוונטיים של האור, יחד עם נושאים רבים אחרים. למעשה, מדובר בכינוי שניתן לתחומי המחקר באופטיקה שהפכו פופולריים במהלך המאה העשרים. גם כאן ניתן למצוא מכשירים שפותחו על בסיס התאוריות, המחקרים והתגליות בתחום, ובהם: מצביעי לייזר, הולוגרמות, מעבדים המבוססים על אור במקום על חשמל (מחשוב פוטוני) ועוד.

 

לוח בדיקת ראייה בחנות אופטיקה

חנות אופטיקה

כשמדברים על חנות אופטיקה, הכוונה היא לחנות שנערכות בה בדיקות ראייה ונמכרים בה פתרונות אופטיים לבעיות ראייה. את כל התאוריות, הידע והמחקרים שנערכים בתחום האופטיקה, מתרגמים האופטומטריסטים ויצרני העדשות לפתרונות אופטיים שנותנים מענה לבעיות ראייה שונות.

פתרונות הראייה המוכרים לנו כיום הם משקפיים ועדשות מגע

המשקפיים הראשונים נוצרו לקראת סוף המאה ה-13 בצפון איטליה. מאז התפתח תחום האופטיקה רבות, וכיום ניתן למצוא עדשות משקפיים שנותנות מענה לבעיות ראייה רבות.

לעומת עדשות המשקפיים, עדשות מגע קיימות בעולם הרבה פחות זמן, ועדשות המגע הראשונות מפלסטיק נוצרו בשנת 1939. המחקרים שנערכים בתחום מובילים ליצירת דגמים משופרים מדי שנה, ובשנים האחרונות החלו לייצר גם פתרונות ראייה מורכבים במיוחד מבחינה אופטית, כמו עדשות מגע מולטיפוקליות.

חווית שירות מעולה

הגעתי לאופטיקה דורון לבצע בדיקת התאמה למשקפיים. נכנסתי למקום מאוד נעים ומסודר והתקבלתי בחיוך על ידי הצוות. מהר מאוד נכנסתי לבדיקה, שהייתה מעמיקה ומקצועית. בסיום הבדיקה הצוות עזר בבחירת המסגרת, וכבר ביום שאחרי המשקפיים היו מוכנים. חווית שירות מעולה, צוות מקצועי, מומלצים בחום!

מקצוען שניתן להפקיד את הראייה אצלו בביטחון מלא!!!

באופן אישי דורון המליץ לי על שני זוגות עקב אופי עבודתי. התלבטתי קשות לבסוף לקחתי את שני הזוגות (עם עדשות צייס) ומייד שהרכבתי אותם הרגשתי בהבדל עצום , וזה רק חצי מהשבח, כשהגעתי למשרד והרכבתי את הזוג למשרד ההבדל הוא עצום , אני עובד 12 שעות ביום והעיניים לא מתעייפות בדיוק כפי שדורון אמר שיקרה

הצוות מדהים ועוזר בהכל

הגעתי לבדיקת ראייה אומנם היו אנשים לפני בתור אך דאגו שלא ארגיש אפילו שאני ממתינה ;) דורון מקסים ומקצוען אמיתי! תוך שנייה ידע לאבחן את הבעיה ולהתאים מספר. עד שלא הייתי מרוצה לא שלחו אותי לדרכי כשהגעתי לקחת את המשקפיים.

רכשתי משקפי מולטי פוקל, קיבלתי יחס חם אדיב

ברור שאמשיך להיבדק ולרכוש משקפיים בחנות זו ואף אמליץ לבני משפחתי וחברים לעשות כן, לאור שביעות רצוני מהשרות המעולה.

כל פעם שאני נצרכת לשרותכם אני פוגשת צוות שמתנהג כמשפחה

הרבה מאד שנים כמעט מתחילת דרכם אני ובני משפחתי נוהגים לטפל בבעיית הראייה והזמנות משקפיים במכונכם. תמיד תמיד כל כך אדיבים קשובים ונותנים שרות מכל הלב. לא מתפלאה שהמכון מלא לקוחות שרוצה את המקצועיות שאתם מספקים.

מגיל שלושה חודשים (!) אני מחפשת משקפיים לבת שלי

סוף סוף!!! אחרי שנה, שלוש חנויות אופטיקה וארבעה זוגות משקפיים – מצאתי את המקום המושלם. מקצועיות, שירות, איכות ואכפתיות אמיתית!!

 

אולי בעתיד יומצאו פתרונות ראייה מתוחכמים יותר, ולהרכיב משקפיים יישמע כמו רעיון מצחיק ומיושן…

בודק שהוא אופטומטריסט מוסמך ומורשה

כשאתם עוברים בדיקת ראייה, הקפידו לוודא שהבודק אכן מוסמך לביצוע בדיקות ראייה. על פי החוק בישראל, רשאים לעסוק באופטומטריה רופא מומחה למחלות עיניים, מתמחה במחלות עיניים ואדם בעל הכשרה בלימודי האופטומטריה שסיים התמחות בתחום ועבר בהצלחה את בחינות הרישוי מטעם משרד הבריאות.

לצערנו, בחנויות אופטיקה רבות ניתן למצוא מי שמציגים עצמם כאופטומטריסטים אך כלל אינם מורשים מטעם משרד הבריאות. הסכנות של בדיקה על ידי גורם שאינו מורשה ברורות מאליהן, החל מהתאמת מרשם שאינו משקף את המצב בפועל ועד להתאמת מרשם שעלול אפילו לפגוע בראייה.

הדרך הפשוטה ביותר לוודא שהבודק אכן מוסמך ומורשה היא לבקש את פרטיו, ובהם מספר הרישיון, או לבקש לראות את תעודת הרישיון שלו.

אופטיקה דורון

אופטיקה דורון

רואים מצוין, מרגישים בבית. 30 שנות מקצועיות וצוות אופטומטריסטים מוסמכים ומיומנים, יעניקו לכם פתרונות ראייה מתקדמים המותאמים בדיוק לכם.

רואים מצוין,
מרגישים בבית

לפרטים נוספים

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטים ונחזור אליכם

רוצה להגיע אלינו?

נא לבחור את השירות המבוקש...
בדיקת ראייה

לאחר הבדיקה תוכלו להזמין משקפיים או עדשות מגע

הזמנת משקפיים ללא בדיקה

למי שיש מרשם למשקפיים מרופא עיניים / אורתופטיסט

שירותי מעבדה

תיקונים וכיוונונים