אופטיקה דורון
אחד העם 63, פתח תקווה

מולטיפוקל: כל מה שצריך לדעת

תוכן העניינים

עדשות מולטיפוקל הן עדשות עם מספר מוקדי ראייה, או בשפה פשוטה יותר, ניתן לראות בעזרתם גם למרחק וגם לקרוב.

החל מגיל 40 האותיות הקטנות הופכות מטושטשות, ואין ברירה אלא להרכיב משקפי קריאה כדי לראות טוב יותר. אך הטרטור שבהחלפת המשקפיים למרחק ומשקפי הקריאה הופך מטרד, והפתרון האולטימטיבי לכך הוא שימוש במשקפי מולטיפוקל. אלה יתנו מענה לכל הצרכים, מבלי להסיר את המשקפיים מהעיניים.

אז למה יש כל כך הרבה סוגים? ואיך בדיוק זה עובד? הנה שמונה דברים שלא ידעתם על מולטיפוקל:

למידע נוסף

בקרו אותנו (רח' אחד העם 63 פתח תקווה), או השאירו פרטים ונחזור אליכם

עדשות רב מוקדיות

כשמדברים על עדשות מולטיפוקל מתכוונים לעדשות שקיימים בהן שלושה אזורי ראייה בעלי דיופטרים שונים, כשכל אחד מהם מיועד למטרה אחרת: קריאה, ביניים ומרחק. המעבר בין האזורים השונים מדורג, ללא פסים או "חלונות" כמו בטכנולוגיות ישנות יותר. יש אפילו עדשות מגע מולטיפוקל!

עדשות מולטיפוקל ZEISS
מבנה עדשות מולטיפוקל מבית ZEISS – האזור העליון למרחק והאזור התחתון לקריאה מקרוב

כמה זמן לוקח להסתגל לעדשות מולטיפוקל?

מאחר שהעדשות הרב-מוקדיות בנויות באופן שונה מעדשות משקפיים רגילות, עלינו ללמוד איך להשתמש בהן נכון. מדובר בתהליך שונה מאדם לאדם; אחד יסתגל בן רגע ואחר יזדקק לתקופת התנסות, שנעה בין שבוע לחודש ימים. במהלך תקופה זו המוח שלנו לומד כיצד לראות דרך עדשות המולטיפוקל ולהשתמש בהן. חשוב לבצע את התאמת העדשות אצל אופטומטריסט מוסמך, שיבין את הצרכים שלכם ואת סביבת העבודה היומיומית שלכם כדי להתאים מענה הולם שאליו תסתגלו במהירות.

ניסיתי סוג אחד של עדשות מולטיפוקל, אבל לא הסתדרתי איתו

מדובר בטכנולוגיה הולכת ומתפתחת, ומדי כמה חודשים מוכרז דור חדש של עדשות מולטיפוקל. השוני בין המותגים והחברות מתבטא במבנה העדשות, בחומרי הגלם המגוונים שנעשה בהם שימוש ובמיקומם של המוקדים. לכן ייתכן כי לסוג אחד של עדשות רב-מוקדיות לא תסתגלו, אך לאחר תסתגלו במהירות.

מה עושים אם לא מסתדרים?

כמעט כל חברה מציעה תקופת הסתגלות לעדשות, שבמהלכה המטופל ירכיב את משקפי המולטיפוקל וילמד את דרך השימוש בהן. התקופה משתנה בין החברות השונות, ואם לא הסתגלתם לסוג אחד, האופטומטריסט יתאים עבורכם עדשות מסוג אחר, עד להתאמה מושלמת.

המסגרת הנכונה

התאמת המסגרת לא פחות חשובה מהתאמת העדשות – כיסוי נרחב של העין מעצם הגבה וכמעט עד מתחת לארובת העיניים יעניק שטח מקסימלי למרחק ולקריאה. כמו כן יש לשים לב כי המסגרת קלילה על הפנים, ולקחת בחשבון כי העדשות מוסיפות משקל. בנוסף יש לשים לב שהמוטות מכסים עד אחרי האוזן, ואינם לוחצים בצידי הפנים.

משקפי מולטיפוקל
גם לקרוב, גם לרחוק. משקפי מולטיפוקל. Designed by Freepik

פתרון מצוין – אך לא לכל שימוש

אמנם הן נקראות "עדשות רב-מוקדיות", אך בסופו של דבר מדובר בשלושה מוקדים מרכזיים, שלפי חישוב המרחקים (למשל, המרחק שממנו אתם קוראים לרוב) מותאם המספר לכל מוקד. עם זאת, עדשות רב-מוקדיות לא יתאימו לעבודה מול מחשב, שכן סביבת העבודה והמרחקים שונים משימוש "רגיל" של ראייה למרחק בנהיגה וקריאת עיתון, למשל. לעבודה מול מחשב ניתן להתאים עדשות לעבודה משרדית שמורכבות משני מוקדים – מרחק צג המחשב ומרחק המקלדת או הדפים הכתובים. לכן חשוב למדוד את מרחק העבודה שלנו ואת מרחק הקריאה שלנו בבואנו לאופטומטריסט להתאמת עדשות משרדיות.

משקפי מולטיפוקל-שמש

בזמן הנהיגה אנחנו נדרשים לכמה מוקדים: בצפייה על הדרך, אנחנו מסתכלים למרחק; במבט על לוח המחוונים או על הנווטן (GPS), אנחנו מסתכלים לקרוב. בזמן נהיגה עדיף להתמקד בנהיגה בלבד, ולכן במקום להחליף זוגות משקפיים תוך כדי הנהיגה, רבים בוחרים לנהוג עם משקפי מולטיפוקל בעלי עדשות שמש. פתרון נוסף הוא לרכוש משקפי מולטיפוקל עם עדשות מתכהות בשמש ("עדשות מחליפות צבע"). בתוך מבנה עדשות אלה נראות שקופות, וביציאה לשמש הופכות כהות, בצבע חום או אפור, בהתאם לבחירתכם. ברגע שמתרגלים – כבר לא יכולים בלי.

אני לקוחה קבועה כבר 26 שנה

הגעתי לאופטיקה ביום רביעי בערב, צריכה דחוף משקפי שמש אופטיות. כמה דחוף? יום ראשון בבוקר טסה ל3 שבועות, את משקפי השמש צריכה ליום שישי. הזמנתי, למרות שלא היה ברור שיהיו עדשות בזמן (בכ״ז מספר גבוה, צילינדר, שמש). הצוות עשה שמיניות באוויר כדי לקבל עדשות תוך יום ואז שמיניות באוויר כדי שיהיו לי משקפי שמש בזמן לטיסה.

כל פעם שאני נצרכת לשרותכם אני פוגשת צוות שמתנהג כמשפחה

הרבה מאד שנים כמעט מתחילת דרכם אני ובני משפחתי נוהגים לטפל בבעיית הראייה והזמנות משקפיים במכונכם. תמיד תמיד כל כך אדיבים קשובים ונותנים שרות מכל הלב. לא מתפלאה שהמכון מלא לקוחות שרוצה את המקצועיות שאתם מספקים.

הצוות מדהים ועוזר בהכל

הגעתי לבדיקת ראייה אומנם היו אנשים לפני בתור אך דאגו שלא ארגיש אפילו שאני ממתינה ;) דורון מקסים ומקצוען אמיתי! תוך שנייה ידע לאבחן את הבעיה ולהתאים מספר. עד שלא הייתי מרוצה לא שלחו אותי לדרכי כשהגעתי לקחת את המשקפיים.

אין ספק שזה המקום לכל המשפחה

כשבועיים התלבטתי על מסגרת. ודאגו עבורי למגוון של מסגרות והכל בחיוך וסובלנות העיקר שאהיה שלמה עם הבחירה. מיותר לציין שקיבלתי המון מחמאות ואני רואה מעולה הודות לעדשות האיכותיות הנמכרות בחנות ( והמספר שלי גבוה ) זו הפעם הראשונה שביקרתי בחנות. תודה לך דורון על הבדיקה המקצועית ולכל הצוות על השרות.

רכשתי משקפי מולטי פוקל, קיבלתי יחס חם אדיב

ברור שאמשיך להיבדק ולרכוש משקפיים בחנות זו ואף אמליץ לבני משפחתי וחברים לעשות כן, לאור שביעות רצוני מהשרות המעולה.

ממליץ בחום רב!

שירות פשוט נהדר, אמינות ברמה גבוה, ושפע של משקפיים.

MultiKid – מולטיפוקל לילדים

עדשות מיוחדות לילדים הסובלים מבעיות מיקוד ומיועדות לטיפול בפזילה ובעין עצלה, כמו גם בבעיות מיקוד לקרוב. בעצם מדובר בתחליף למשקפי הביפוקל המגושמים, שבהם רואים את החלונית בה נמצא שטח הקריאה, שהוא גם מתקדם יותר טכנולוגית ויוצר מעבר רך מרחוק לקרוב, וגם אסתטי יותר.

דורון ברויטמן

דורון ברויטמן

הבעלים והאופטומטריסט הראשי של אופטיקה דורון. מזה 30 שנים אני לומד וחוקר את תחום האופטומטריה ומתעסק במקרים מיוחדים, כדי לסייע לכם לראות מצוין ולהרגיש בבית.

רואים מצוין,
מרגישים בבית

אנחנו רוצים להזמין אותך להתרשם מאיתנו

לתיאום בדיקת ראייה באופטיקה דורון פתח תקווה:

שימו לב: שעות הפעילות שלנו השתנו. ההגעה לבדיקת ראייה בתיאום תור מראש בלבד.

לקוחות יקרים,

החנות פתוחה בתקופת הסגר, בהתאם להנחיות.
ההגעה לבדיקת ראייה בתיאום תור מראש בלבד.