דגשים בבחירת משקפיים לילדים בבית הספר

לעיתים רק כאשר ילדים מתחילים את לימודיהם בבית הספר, עולה ההבנה כי הם זקוקים לתיקון ראייה. כשמתאימים משקפיים לילדים בבית הספר חשוב לשים לב למספר נקודות, ובמאמר הבא אעלה את כל מה שחשוב לדעת.

"אני לא מצליח לקרוא מהלוח"

טענות על קושי בקריאה מהלוח צריכות להדליק נורה אדומה. היו קשובים לילדיכם ובמקרה הצורך, הגיעו עמם לבדיקה אצל אופטומטריסט.

ברוב המקרים תיקון אופטי בעזרת משקפיים יהווה פתרון מספק. חשוב לבצע בדיקת ראייה כביקורת פעם בחצי שנה, מכיוון שבגילאים הצעירים הללו מספר המשקפיים משתנה בתדירות גבוהה יותר מאשר בגילאים בוגרים.

העדשות

יחס אישי ואדיב

יחס אישי ואדיב כמו תמיד! הפעם הייתי עם הילד שלי שגם יצא מרוצה!

העדשות הפשוטות ביותר שניתן להתאים לילדים הן עדשות פלסטיק (ספציפית, "CR-39"). עם זאת, קיימים סוגים נוספים של עדשות משקפיים לילדים. לילדים שובבים נמליץ על עדשות המיוצרות מהחומר טריווקס. אלה עדשות קלות ודקות, אך החשוב ביותר: הן עמידות בפני שברים באופן יוצא מן הכלל, ולכן נחשבות לבטיחותיות מכולן.

ואם כבר מדברים על עדשות, הנה מיתוס שהגיע הזמן לנפץ: "ציפוי נגד שריטות". הציפוי הנפוץ לעדשות משקפיים לילדים בבית הספר הוא "אנטי-רפלקס", המונע השתקפויות והחזרי אור. כך, הראייה דרך העדשות הופכת להיות צלולה יותר. עם זאת, הוא אינו מונע שריטות, אלא יכול רק להפחית אותן. לכן כדאי להרחיק את המשקפיים ממפתחות ולהקפיד לאחסן אותן בנרתיק כשלא מרכיבים אותן.

 

Etnia barcelona משקפיים לילדים בבית הספר

משקפיים אופנתיים לילדים. Etnia Barcelona

למידע על בחירת משקפיים לילדים קטנים >>

המסגרת

לעומת ילדים בגילאים קטנים יותר, לילדים בגילאי בית הספר היסודי הרגישות לחפצים הנוגעים בפנים פוחתת. לכן, ניתן להתאים להם משקפיים אופנתיים יותר המיוצרים מפלסטיק או ממתכת. אם ילדיכם זכאים לכך, יוכלו לנצל את הטבת קופת החולים לטובת רכישת משקפיים. בנוסף, יוכלו לבחור ממגוון רחב של מסגרות ילדים ממותגות, כדוגמת Ray Ban, Lacoste, Arnette, Etnia Barcelona ועוד.

ילדים בגילאים האלה לא תמיד יודעים לבטא את תחושותיהם בצורה מיטבית ולכן בעת הליך בחירת המשקפיים כדי לוודא מולם שהמסגרת נוחה להם על הפנים. חשוב גם לוודא שהעדשה מספיק גדולה ומכסה את העיניים באופן מיטבי. כל דבר קטן עלול לגרום לילדים להחליט שהם לא מעוניינים להרכיב עוד את המשקפיים – ומטרתנו היא ליצור את המצב ההפוך.

אודות דורון ברויטמן

דורון ברויטמןהבעלים והאופטומטריסט הראשי של אופטיקה דורון. מזה 30 שנים אני לומד וחוקר את תחום האופטומטריה ומתעסק במקרים מיוחדים, כדי לסייע לכם לראות מצוין ולהרגיש בבית.

// לכתבות נוספות מאת דורון ברויטמן

אם אהבת, כדאי לשתף: